Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Средство за заптивање и одржување на системот за ладење кај мотори од постари генерации 300ml

  Средство за заптивање и одржување на системот за ладење кај мотори од постара генерација без филтер за одвојување на нечистотии.
  Каталошки број: 5861501300
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Примена: Пред употреба боцата добро да се протресе. Содржината од боцата да се истури во загреана течност во системот за ладење.  Да се отворат вентилите за греење и да се остави моторот да работи минимум 10 минути. Да се провери нивото на течноста за ладење и повторно да се провери непропусливоста. Запремината од 150 мл е доволна за 10 литри течност за ладење. За комерцијални возила и земјоделски машини да се користи раствор не поголем од 1:100. Исто така може да се користи како превентивна мерка после секое сервисирање на возилото.

  Карактеристики: Заптива тенки покнатини во ладилникот, блокот и главата на моторот.  Цревата и споевите во системот за ладење исто така можат да бидат затворени. Со запивањето на тесните пукнатини и пропусните места долготрајно се обезбедува непропусност на кружниот тек на системот за ладење и просторот за согорување.   Спречува губење на течноста за ладење. Обезбедува нормално функционирање на пумпата за вода и системот за греење.

  Внимание: Средството за заптивање на ладилници не смее да се користи кај системи за ладење кои имаат филтер за одвојување на нечистотии.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Примена: Пред употреба боцата добро да се протресе. Содржината од боцата да се истури во загреана течност во системот за ладење.  Да се отворат вентилите за греење и да се остави моторот да работи минимум 10 минути. Да се провери нивото на течноста за ладење и повторно да се провери непропусливоста. Запремината од 150 мл е доволна за 10 литри течност за ладење. За комерцијални возила и земјоделски машини да се користи раствор не поголем од 1:100. Исто така може да се користи како превентивна мерка после секое сервисирање на возилото.

  Карактеристики: Заптива тенки покнатини во ладилникот, блокот и главата на моторот.  Цревата и споевите во системот за ладење исто така можат да бидат затворени. Со запивањето на тесните пукнатини и пропусните места долготрајно се обезбедува непропусност на кружниот тек на системот за ладење и просторот за согорување.   Спречува губење на течноста за ладење. Обезбедува нормално функционирање на пумпата за вода и системот за греење.

  Внимание: Средството за заптивање на ладилници не смее да се користи кај системи за ладење кои имаат филтер за одвојување на нечистотии.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија