Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Средство за подобрување на работата на мануелни менувачи, 125 ml

  Долготрајна заштита на мануелни менувачи од сите типови.Мазиво со високи перформанси • Ги рамни нерамнините на лизгачките површини кои кородирале • Заштитува од абење. Го одложува „стареењето“ на маслото •Го зголемува работниот век на мануелните менувачи. Применет концентрат на активни супстанци - адитиви по меѓународна спецификација •Обезбедува функционалност при максимални потисни оптоварувања.
  Каталошки број: 5861400125
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Примена:Се користи при појава на шумови при менување на брзини, кај проблеми при менување на брзини.Се препорачува превентивна употреба при секоја замена на масло и поправка на менувачот.

  Погодно за масла за менувачи на минерална и синтетичка основа.

  Напомена: Не е погодно за масла на база на полигликол.

  Цевчето да се наврти на вентилот на врвот на боцата. Со притисок на рачката на цевчето овозможете содржината од боцата да се истисне во просторот за масло во менувачот. Количината на адитивот за менувач не смее да биде поголема од 10% од вкупната количина на масло во менувачот. Содржината на боцата е доволна за 2,5 литри масло за менувач.

  Карактеристики: Ја стабилизира вискозноста на маслото и го намалува неговото „стареење“. Заштитува од корозија и го намалува абењето на материјалите со помош на високоефикасното молибденско соединение OMC2.  Ја остранува бучавата од менувачот.

  •  Ја стабилизира вискозноста на трансмисионото масло

  •  Го забавува стареењето на маслото

  •  Го намалува абењето преку OMC2 технологијата

  •  Ги рехабилитира загрозените површини

  •   Ja намалува бучавата предизвикана од триење

  •  Заштитува од корозија

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Примена:Се користи при појава на шумови при менување на брзини, кај проблеми при менување на брзини.Се препорачува превентивна употреба при секоја замена на масло и поправка на менувачот.

  Погодно за масла за менувачи на минерална и синтетичка основа.

  Напомена: Не е погодно за масла на база на полигликол.

  Цевчето да се наврти на вентилот на врвот на боцата. Со притисок на рачката на цевчето овозможете содржината од боцата да се истисне во просторот за масло во менувачот. Количината на адитивот за менувач не смее да биде поголема од 10% од вкупната количина на масло во менувачот. Содржината на боцата е доволна за 2,5 литри масло за менувач.

  Карактеристики: Ја стабилизира вискозноста на маслото и го намалува неговото „стареење“. Заштитува од корозија и го намалува абењето на материјалите со помош на високоефикасното молибденско соединение OMC2.  Ја остранува бучавата од менувачот.

  •  Ја стабилизира вискозноста на трансмисионото масло

  •  Го забавува стареењето на маслото

  •  Го намалува абењето преку OMC2 технологијата

  •  Ги рехабилитира загрозените површини

  •   Ja намалува бучавата предизвикана од триење

  •  Заштитува од корозија