Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Средство за одстранување на корозија, 5l

  За брзо и едноставно растворање на корозија.
  Каталошки број: 0890130
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Проѕирно средство на база на киселини за отсранување на површинска корозија од каросерии, лимови, челични, метални и лиени делови. pH вредност (10%): 1,3. Не содржи AOX (органски врзани халогениди кои може да се апсорбираат) и силикон. Производот биолошки се разградува по пат на неутрализација со варовничко млеко.

  Примена:

  Заштита од корозија 

  Упатство за употреба:

  1.  Најпрво, отсранете ја присутната корозија колку што е можно повеќе по механички пат со помош на челична четка или друго средство за стругање.

  2.  Испркајте го местото кое го чистите.

  3.  Оставете средството да делува 3 минути, а потоа темелно исплакнете со силен млаз вода.

  Напомена: Доклоку средството не се исплакне темелно, тогаш остатоците од растворената корозија на металната површина може да доведат до повторно ширење на корозијата.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:Пред употреба да се провери компатибилноста на средството со пластични и гумени материјали. Да не се користи при директна сончева топлина и да се избегнува директно загревање на средството. За заштита на исчистените површини од понатамошно кородирање препорачуваме употреба на Основна (грунд) боја арт. бр. 3890191030. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Проѕирно средство на база на киселини за отсранување на површинска корозија од каросерии, лимови, челични, метални и лиени делови. pH вредност (10%): 1,3. Не содржи AOX (органски врзани халогениди кои може да се апсорбираат) и силикон. Производот биолошки се разградува по пат на неутрализација со варовничко млеко.

  Примена:

  Заштита од корозија 

  Упатство за употреба:

  1.  Најпрво, отсранете ја присутната корозија колку што е можно повеќе по механички пат со помош на челична четка или друго средство за стругање.

  2.  Испркајте го местото кое го чистите.

  3.  Оставете средството да делува 3 минути, а потоа темелно исплакнете со силен млаз вода.

  Напомена: Доклоку средството не се исплакне темелно, тогаш остатоците од растворената корозија на металната површина може да доведат до повторно ширење на корозијата.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:Пред употреба да се провери компатибилноста на средството со пластични и гумени материјали. Да не се користи при директна сончева топлина и да се избегнува директно загревање на средството. За заштита на исчистените површини од понатамошно кородирање препорачуваме употреба на Основна (грунд) боја арт. бр. 3890191030. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).