Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Средство за чистење на површини

  Овој висококонцентриран, неутрален чистач за чистење на работни површини е многу погоден за отстранување на масни наслаги.После употребата на средството, исчистените површини брзо се сушат и оставаат висок сјај и пријатен освежувачки мирис на лимон.Може да се користи на сите рамни површини на кои им е потребен висок сјај како што се стакло, огледало, паркет, PVC, ламинат фурнир, фарбани дрвени површини. Со својата едноставна употреба го намалува времето за чистење и не остава трагови од чистење.PH вредноста изнесува 7.
  Поништи избор
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Чисти брзо и брзо се суши, па не остава траги од чистење на исчистените површини. Се користи за сите работни површини кои треба да имаат сјај. Се употребува за:

  •  Стакла/огледала.

  •  Мазни и груби пластифицирани површини.

  •  Обоени дрвени површини/фурнир.

  •  Ламинат и плута.

  •  Природни и вештачки камени подови.

  •  Ѕидни и подни делови од мебел.

  •  Паркет и РVС.

  Содржи алкохол. Особено погоден за чистење на мрсни дамки. Со редовна употреба се постигнува ЕАSY TO CLEAN ефект - го намалува лепењето на нечистотии и го скратува времето на секо следно чистење. Средството е концентрирано. Големата ефикасност на мала концентрација овозможува долготрајна употреба и намалена потрошувачка. Има пријатен мирис на лимон.

  •  рН вредност на концентратот: 7

  •  Едноставно дозирање со помош на дозирно капаче.

  •  Боја: Сина

  Примена:

  Чистење и одржување

  Упатство за употреба:

  •  За рачно нанесување: 1 капаче (30 ml) концетрат во 8 l вода.

  •  За нанесување со спреј-боца:1/2 капаче (15 ml) во 0,5 l вода.

  Начин на нанесување: Средството може да се користи за рачно чистење или со џогер.

  Напомена: Средството содржи алкохол. Да не се додава во топла вода, затоа што се намалува ефектот на чистењето.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Чисти брзо и брзо се суши, па не остава траги од чистење на исчистените површини. Се користи за сите работни површини кои треба да имаат сјај. Се употребува за:

  •  Стакла/огледала.

  •  Мазни и груби пластифицирани површини.

  •  Обоени дрвени површини/фурнир.

  •  Ламинат и плута.

  •  Природни и вештачки камени подови.

  •  Ѕидни и подни делови од мебел.

  •  Паркет и РVС.

  Содржи алкохол. Особено погоден за чистење на мрсни дамки. Со редовна употреба се постигнува ЕАSY TO CLEAN ефект - го намалува лепењето на нечистотии и го скратува времето на секо следно чистење. Средството е концентрирано. Големата ефикасност на мала концентрација овозможува долготрајна употреба и намалена потрошувачка. Има пријатен мирис на лимон.

  •  рН вредност на концентратот: 7

  •  Едноставно дозирање со помош на дозирно капаче.

  •  Боја: Сина

  Примена:

  Чистење и одржување

  Упатство за употреба:

  •  За рачно нанесување: 1 капаче (30 ml) концетрат во 8 l вода.

  •  За нанесување со спреј-боца:1/2 капаче (15 ml) во 0,5 l вода.

  Начин на нанесување: Средството може да се користи за рачно чистење или со џогер.

  Напомена: Средството содржи алкохол. Да не се додава во топла вода, затоа што се намалува ефектот на чистењето.