Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Средство за чистење карбуратор, 500 ml

  459 со ДДВ
  Специјално, високоефикасно средство за чистење кај двотактни и четворотактни мотори
  Каталошки број: 5861113500

  Примена: При изгасен мотор деловите кои се чистат темелно да се напрскаат и да се остават 2 - 3 минути да делува активната супстанца. Потоа да се стартува моторот и да се испрска пределот на пеперутката за гас, а притоа лесно да се додава гас за да согорат растворените талози.

  Карактеристики: Високо ефикасно средство за чистење без демонтажа, отстранува наслаги и нечистотија во просторот за вшмукување и на пеперутката за гас. Ги чисти и калибрираните отвори и дизни. Применлив кај мотори со катализатор.

  Погодно само за бензиски мотори!Дизел инџекшн дизната може да се исчисти само демонтирана од моторот.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Примена: При изгасен мотор деловите кои се чистат темелно да се напрскаат и да се остават 2 - 3 минути да делува активната супстанца. Потоа да се стартува моторот и да се испрска пределот на пеперутката за гас, а притоа лесно да се додава гас за да согорат растворените талози.

  Карактеристики: Високо ефикасно средство за чистење без демонтажа, отстранува наслаги и нечистотија во просторот за вшмукување и на пеперутката за гас. Ги чисти и калибрираните отвори и дизни. Применлив кај мотори со катализатор.

  Погодно само за бензиски мотори!Дизел инџекшн дизната може да се исчисти само демонтирана од моторот.