Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за заварување

  Popular products from category Спреј за заварување

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Маст за дизни, 200g

  0893103
  570 со ДДВ
  Заштитната маса за заварување поефикасно и подолготрајно ги штити млазниците и водилките - дизните во однос на заштитните спрејови. Минимално создава гасови со неутрален мирис. Не содржи силикон.

  Спреј за заварување Perfect, 400ml

  0893102100
  440 со ДДВ
  Спрејот за заварување Perfect е биолошки безбеден и обезбедува заштита при заварување на алуминиум, челик, обоени метали, прохром и дизни за заварување. Благодарение на неговата содржина, нема опасност од напукнување на заварот. Штити од корозија, не протекува од вертикалните површини, обезбедува дополнително префарбување и галванизација, како и лесно отстранување на остатоците од заварувањето.

  Спреј за заварување Plus, 5l

  0893102005
  2.900 со ДДВ
  Спрејот за заварување плус е произведен на база на природно идентични материјали. Обезбедува оптимално заварување. Го штити основниот материјал и млазниците на горилникот. Воедно пружа заштита од корозија и е ефикасен после сушењето. Благодарение на микро-емулзијата, добро се прилепува, продира, ги навлажнува и прекрива површините. Не содржи силикон и растворувачи. Обезбедува можност за дополнителна обработка со галванизација, а може да се користи и со REFILLOmat. Се применува за заварување на VA материјали, челик и други материјали, производство на автомобили, цистерни, челични конструкции и друго во металната индустрија. При ласерско сечење, спречува создавање на згура, а остатоците од заварувањето лесно се отстрануваат. Не е потребна дополнителна обработка на рабовите. Има млечна боја, речиси е без мирис и може да меша со вода во каков било сооднос.

  Спреј за заштита од прскање при заварување

  0893102941
  290 со ДДВ
  Спрејот за заштита од прскање при заварување спречува лепење на ситни честици од заварувањето на околните површини. Служи за одржување на површините на гасни млазници. Ја штити површината околу заварот и млазницата за жицата на горилникот спречувајќи лепење на ситни честици кои настануваат со прскање во зоната на заварување. Ја намалува околната температура на површините околу варот, ја подмачкува површината на лизгање на жицата низ млазницата. Може да се користи кај електролачно, автогено, WIG/TIG заварување на сите подлоги. Се нанесува во тенок слој. Штити од корозија. Не содржи силикон.

  Спреј за заварување

  Filter by:

  Clear All
  Min: 290 Max: 2.900
  ден290 ден2900