Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за заштита од прскање при заварување

  290 со ДДВ
  Спрејот за заштита од прскање при заварување спречува лепење на ситни честици од заварувањето на околните површини. Служи за одржување на површините на гасни млазници. Ја штити површината околу заварот и млазницата за жицата на горилникот спречувајќи лепење на ситни честици кои настануваат со прскање во зоната на заварување. Ја намалува околната температура на површините околу варот, ја подмачкува површината на лизгање на жицата низ млазницата. Може да се користи кај електролачно, автогено, WIG/TIG заварување на сите подлоги. Се нанесува во тенок слој. Штити од корозија. Не содржи силикон.
  Каталошки број: 0893102941
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија