Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за заштита на метални површини Perfect, 400ml

  Светлиот цинк спреј PERFECT се користи за заштита на метални површини давајќи им оптимален изглед. Со нанесување на првиот слој од овој спреј, се создава висока отпорност на атмосферски влијанија, што воедно е минималното време кое е потребно за заштита на површините. Благодарение на прилагодливата дизна, овој спреј има широка можност за употреба од големи површини до минимални поправки. Исклучително се прилепува на површините и отпорен е на гребење. Со вртење на капачето на спрејот, може да се подеси ширината на прскање на спрејот (од најтесно до најшироко). Светлиот цинк спреј PERFECT пружа активна, оптимална и катодна заштита од корозија според DIN 50021 SS стандардот.
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Заштитен премаз на база на алкидна-акрилатна смола со висока концентрација на алуминиумски пигменти, со одлична отпорност на абење. Идеален за постигнување на алуминиум мат визуелен ефект на површината. Добро прилепува на метал, дрво, картон, поликарбонат, полистирен и плексиглас. Може да се употребува и на остатоци од корозија. Главата за прскање може да се прилагодува, што овозможува употреба на спрејот за помали и поголеми поправки.

  Сув на прашина : после 20-30 min (за слој од 50 μm)

  Сув на допир: после 45-60 min. (за слој од 50 μm)

  Целосно сув: после 8 часа (за слој од  50 μm)

  Температурна отпорност: околу +250°C.

  Напомена: Не е погоден за примена како заварувачки предпремаз кај постапката на точкесто заварување.

  Упатство за употреба:

  1.  Површината која се третира да се исчисти, одмасти и исуши. Препорачуваме употреба на Würth средствата за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба добро протресете ја боцата во траење од 2 минути.

  3.  Рамномерно испрскајте ја површината која се заштитува,  на оддалеченост од 15 до 25 cm, нанесувајќи1 до 2 тенки слоја. Препорачана дебелина на слојот: 50 μm; Дебелина на сув слој во еден потег напред-назад: 50 μm.

  4.  По употреба, превтрете ја боцата наопаку и прскајте се додека вентилот не се испразни.

  5.  По 20-30 минути, премазот, со препорачаната дебелина на нанесување, е сув на прашина, а по 45-60 минути е сув и на допир.

  6.  Целосна цврстина за механичка оперативност се постигнува по 8 часа.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не се компатибилни со PU, MS хибридни заптивни маси. Постои условна можност за лакирање, па потребно е претходно да се тестира. Боците се под притисок. Да не се изложуваат на директна сончева светлина и на температура поголема од +50°C. Да се чуваат на ладно и суво место. Да се заштитат од замрзнување. Идеална температура на чување: од +10°C до +30°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Заштитен премаз на база на алкидна-акрилатна смола со висока концентрација на алуминиумски пигменти, со одлична отпорност на абење. Идеален за постигнување на алуминиум мат визуелен ефект на површината. Добро прилепува на метал, дрво, картон, поликарбонат, полистирен и плексиглас. Може да се употребува и на остатоци од корозија. Главата за прскање може да се прилагодува, што овозможува употреба на спрејот за помали и поголеми поправки.

  Сув на прашина : после 20-30 min (за слој од 50 μm)

  Сув на допир: после 45-60 min. (за слој од 50 μm)

  Целосно сув: после 8 часа (за слој од  50 μm)

  Температурна отпорност: околу +250°C.

  Напомена: Не е погоден за примена како заварувачки предпремаз кај постапката на точкесто заварување.

  Упатство за употреба:

  1.  Површината која се третира да се исчисти, одмасти и исуши. Препорачуваме употреба на Würth средствата за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба добро протресете ја боцата во траење од 2 минути.

  3.  Рамномерно испрскајте ја површината која се заштитува,  на оддалеченост од 15 до 25 cm, нанесувајќи1 до 2 тенки слоја. Препорачана дебелина на слојот: 50 μm; Дебелина на сув слој во еден потег напред-назад: 50 μm.

  4.  По употреба, превтрете ја боцата наопаку и прскајте се додека вентилот не се испразни.

  5.  По 20-30 минути, премазот, со препорачаната дебелина на нанесување, е сув на прашина, а по 45-60 минути е сув и на допир.

  6.  Целосна цврстина за механичка оперативност се постигнува по 8 часа.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не се компатибилни со PU, MS хибридни заптивни маси. Постои условна можност за лакирање, па потребно е претходно да се тестира. Боците се под притисок. Да не се изложуваат на директна сончева светлина и на температура поголема од +50°C. Да се чуваат на ладно и суво место. Да се заштитат од замрзнување. Идеална температура на чување: од +10°C до +30°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија