Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за отстранување на дихтунг, 300 ml

  Спрејот за отстранување дихтунзи е производ кој за само неколку минути отстранува заптивни маси, лепила, лакови, заптивни глави на моторот, заптивки од издувниот систем, цијаноакрилати, бои, остатоци од масло, катран, смоли и мазива. Овој спреј може да се применува на предмети од метал, дрво, стакло, керамика, полиетилен и полипропилен. Спрејот може да се користи и на вертикални површини, а заштедува време поради своите лесни примени. Со употребата на овој спреј на метални површини се создава заштита од корозија.
  Каталошки број: 08931000
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Многу брзо ги раствора остатоците од запечени и стврднати заптивки, остатоци од заптивни маси, стврднати лепила (моментални лепила, анаеробни средства за осигурување на навои и зацврстување на цилиндрични споеви). Исто така, раствора и лак, остатоци од масло, масти, смоли и сл. Добра компатибилност со метал, дрво, стакло, керамика, полиетилен, полипропилен. Не тече по вертикални површини. Содржи антикорозивна заштита која ги штити назаштитените метални површини.

  Примена:

  Подготовка на делови

  Упатство за употреба:

  1.  Протресете ја боцата пред употреба.

  2.  Напрскајте ги деловите кои се чистат на оддалеченост од 20 до 30 см.3.

  3.  Оставете да се апсорбира 5-10 минути, а потоа обработете ја површината со соодветен алат.

  Напомена: Заштитете ги лакираните површини. Тестирајте ја компатибилноста пред употреба.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се употребува на топли површини и на директна сончева светлина. Не погоден за поликарбонатно стакло. Не оставајте да се исуши. Да се заштити од замрзнување. Боцата е под притисок, да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Многу брзо ги раствора остатоците од запечени и стврднати заптивки, остатоци од заптивни маси, стврднати лепила (моментални лепила, анаеробни средства за осигурување на навои и зацврстување на цилиндрични споеви). Исто така, раствора и лак, остатоци од масло, масти, смоли и сл. Добра компатибилност со метал, дрво, стакло, керамика, полиетилен, полипропилен. Не тече по вертикални површини. Содржи антикорозивна заштита која ги штити назаштитените метални површини.

  Примена:

  Подготовка на делови

  Упатство за употреба:

  1.  Протресете ја боцата пред употреба.

  2.  Напрскајте ги деловите кои се чистат на оддалеченост од 20 до 30 см.3.

  3.  Оставете да се апсорбира 5-10 минути, а потоа обработете ја површината со соодветен алат.

  Напомена: Заштитете ги лакираните површини. Тестирајте ја компатибилноста пред употреба.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се употребува на топли површини и на директна сончева светлина. Не погоден за поликарбонатно стакло. Не оставајте да се исуши. Да се заштити од замрзнување. Боцата е под притисок, да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија