Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за брзо полнење на мотори, 300 ml

  327 со ДДВ
  START RAPID спрејот за брзо палење на моторот со подобрена комбинација од состојки брзо и сигурно помага кај проблеми при палење особено во ладни и влажни временски услови. Овој спреј се користи за бензински и дизел мотори со или без катализатор, градежни и земјоделски машини, како и машини со двотактен мотор.
  Каталошки број: 089011
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Содржината на средството е смеса од земни (природни) запаливи гасови. Се употребува при ниски температури, кои најчесто прават проблеми при палење на моторот. Се применува кај бензиски и дизел мотори, со и без катализатор. Најширока примена има кај дизел моторите на комерцијални возила, градежни и земјоделски машини, па и кај оние со двотактен мотор.

  Упатство за употреба:

  1.  Ослободете го доводот за воздух на всисната страна во моторот (всисниот продолжеток во филтерот за воздух).

  2.  Стартувајте го моторот и испрскајте од средството во всисниот дел за воздух во траење од макс. 1-2 секунди.

  3.  Доколку моторот не запали во првиот обид, повторете ја постапката најмногу уште два пати.

  4.  Доколку мототот не стартува и по третиот обид, проверете ги назабените и механичките делови на моторот.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Многу запаливо. Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C и да не се прска на површини загреани над +40°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Штетно по здравје. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Содржината на средството е смеса од земни (природни) запаливи гасови. Се употребува при ниски температури, кои најчесто прават проблеми при палење на моторот. Се применува кај бензиски и дизел мотори, со и без катализатор. Најширока примена има кај дизел моторите на комерцијални возила, градежни и земјоделски машини, па и кај оние со двотактен мотор.

   Упатство за употреба:

   1.  Ослободете го доводот за воздух на всисната страна во моторот (всисниот продолжеток во филтерот за воздух).

   2.  Стартувајте го моторот и испрскајте од средството во всисниот дел за воздух во траење од макс. 1-2 секунди.

   3.  Доколку моторот не запали во првиот обид, повторете ја постапката најмногу уште два пати.

   4.  Доколку мототот не стартува и по третиот обид, проверете ги назабените и механичките делови на моторот.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Многу запаливо. Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C и да не се прска на површини загреани над +40°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Штетно по здравје. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Содржината на средството е смеса од земни (природни) запаливи гасови. Се употребува при ниски температури, кои најчесто прават проблеми при палење на моторот. Се применува кај бензиски и дизел мотори, со и без катализатор. Најширока примена има кај дизел моторите на комерцијални возила, градежни и земјоделски машини, па и кај оние со двотактен мотор.

  Упатство за употреба:

  1.  Ослободете го доводот за воздух на всисната страна во моторот (всисниот продолжеток во филтерот за воздух).

  2.  Стартувајте го моторот и испрскајте од средството во всисниот дел за воздух во траење од макс. 1-2 секунди.

  3.  Доколку моторот не запали во првиот обид, повторете ја постапката најмногу уште два пати.

  4.  Доколку мототот не стартува и по третиот обид, проверете ги назабените и механичките делови на моторот.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Многу запаливо. Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C и да не се прска на површини загреани над +40°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Штетно по здравје. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија