Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спрееви

  Popular products from category Спрееви

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Цинк спреј светол, 400 ml

  0893114
  599 ДЕН со ДДВ
  Светлиот цинк спреј обезбедува долготрајна заштита, репарација на металните површини и дава многу добра антикорозивна заштита, како и оптичко подобрување, репарација и заштита на металните површини од корозија. Многу добро се прилепува директно на метал и има добри особини при точкасто заварување. Металот е активно заштитен дури и кај помали оштетувања. Светлиот цинк спреј задоволува повеќе од 100 часови прскање со солена вода според (DIN50021 SS) стандардот.

  HHS 2000, леплив одмачкувач во спреј

  395 ДЕН со ДДВ
  Леплив подмачкувач во спреј претставува повеќенаменско, полусинтетичко масло за подмачкување отпорно на висок притисок.Поседува добра капиларност и подмачкува тешко достапни места кои истотака ги штити од корозија.Благодарејќи на добрата прилагодливост не доаѓа до исфрлање на маслото од ротирачките површини.Не оштетува пластични маси и е неутрален на лакирани подлоги.Ова средство е одпорно на солена вода,слаби киселини и бази. Има жолта боја и не содржи силикон, смоли и киселини.

  HHS 5000, подмачкувач во спреј со PTFE, 500ml

  08931063
  1.250 ДЕН со ДДВ
  Синтетичкото средство за подмачкување во спреј HSS 5000 претставува синтетичко масло со PTFE кое е екстремно постојано на температура. Погодно е за тешко достапни места и достигнува таму каде што маслото мора да делува. Сигурно и долго штити од корозија, нема оксидација, нема остатоци од коксирање, не ја оштетува пластиката и заптивките и се однесува неутрално кон лакираните подлоги. Ова средство е постојано на вода која прска и солена вода, слаби киселини и бази. Транспарентно е и не содржи силикон, смола и киселини.

  HHS Fluid, 500ml

  08931064
  1.250 ДЕН со ДДВ
  HSS FLUID претставува течна маст во спреј со DUO-EFEKT со која се овозможува разлевање како масло и прилепување и постојаност како маст. Продира во процепи, штити од корозија и достига таму каде што претходната маст не можела. Оваа маст пружа долготрајно подмачкување на местото кое се подмачкува без отпаѓање. Има добра компатибилност со различни материјали, амортизира звук и вибрации. Отпорна е на вода која прска и солена вода, слаби киселини и бази. Има жолтеникава боја и не содржи силикон, смола и киселини.

  HHS GREASE, 400ml

  08931067
  1.250 ДЕН со ДДВ
  HSS GREASE е повеќенаменска, висококвалитетна бела маст за долготрајно подмачкување со додаток на PTFE. Оваа маст извонредно заптива и штити од корозија, продирање на влага и нечистотии со што пружа исклучителна отпорност кон оксидација и продолжен интервал на подмачкување. Оваа маст е компатибилна со различни материјали, неутрална е кон лакирани површини, отпорана е на вода која прска и солена вода, слаби киселини и бази. Има брилијантна бела боја и не содржи силикон, смола и киселина.

  HHS Lube, синтетички подмачкувач во спреј OMC2, 500ml

  08931065
  1.250 ДЕН со ДДВ
  HSS LUBE е полутечна маст во спреј отпорна на високи температури со OMC2 технологија. Ова средство е отпорно на центрифугални сили и обезбедува исклучителна заштита од атмосферски влијанија и прашини. Благодарение на EP адитивот, исклучително е постојана на притисок и пружа неверојатна амортизација на вибрација и звук. Ја намалува температурата на триење и може да се користи во температурен опсег од -150 степени до +150 степени.

  Спрееви

  Filter by:

  Clear All
  Min: 196 Max: 2.580
  ден196 ден2580