Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спрееви

  Popular products from category Спрееви

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Inox спреј, 400ml

  0893112
  920 ДЕН со ДДВ
  Инокс спреј, 400 ml

  Спреј за заштита на метални површини Basic

  0893114949
  371 ДЕН со ДДВ
  Светлиот цинк спреј BASIC пружа долготрајна заштита на завари и челични површини. Ова средство се користи и за заштита на метални површини од корозија, оптичко подобрување на површините, брзо се суши и после сушењето слојот е отпорен на дожд, масло и маснотии.

  Спреј за заштита на метални површини Perfect, 400ml

  660 ДЕН со ДДВ
  Светлиот цинк спреј PERFECT се користи за заштита на метални површини давајќи им оптимален изглед. Со нанесување на првиот слој од овој спреј, се создава висока отпорност на атмосферски влијанија, што воедно е минималното време кое е потребно за заштита на површините. Благодарение на прилагодливата дизна, овој спреј има широка можност за употреба од големи површини до минимални поправки. Исклучително се прилепува на површините и отпорен е на гребење. Со вртење на капачето на спрејот, може да се подеси ширината на прскање на спрејот (од најтесно до најшироко). Светлиот цинк спреј PERFECT пружа активна, оптимална и катодна заштита од корозија според DIN 50021 SS стандардот.

  Спреј за заштита од корозија, 300ml

  089315
  890 ДЕН со ДДВ
  Спрејот за заштита од корозија е специјална безбојна течност со голема капиларност со добро прилепување. Ги штити тешко достапните места, го запира ширењето на корозијата и има повеќекратна примена поради многу добрата подносливост со материјалите на најразлични подлоги. Овој спреј, со извонредна отпорност на солена вода според DIN5002N стандардот, претставува најдобра заштита во најлоши услови. Гребнатините, ударите од камен и слично самостојно се затвораат, а третираните површини повеќе не може да се оштетат од течност. Примената на овој спреј е за конзервирање на алат, машини, моторни возила, погоден е за тешко достапни места во моторниот дел и претставува најдобра заштита за моторцикли и велосипеди кои имаат долг период на мирување.

  Цинк спреј светол, 400 ml

  0893114
  599 ДЕН со ДДВ
  Светлиот цинк спреј обезбедува долготрајна заштита, репарација на металните површини и дава многу добра антикорозивна заштита, како и оптичко подобрување, репарација и заштита на металните површини од корозија. Многу добро се прилепува директно на метал и има добри особини при точкасто заварување. Металот е активно заштитен дури и кај помали оштетувања. Светлиот цинк спреј задоволува повеќе од 100 часови прскање со солена вода според (DIN50021 SS) стандардот.

  Повеќенаменска маст за подмачкување IV, 400ml

  0893107003
  1.460 ДЕН со ДДВ
  Повеќенаменската маст за подмачкување може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Оваа синтетичка висококвалитетна бела маст е отпорна на голем притисок благодарение на EP адитивот, спречува појава на ладно заварување и штити од корозија, прашина, продирање на вода или нечистотии. Маста не содржи смоли, киселини и силикон.

  Спрееви

  Filter by:

  Clear All
  Min: 232 Max: 1.460
  ден232 ден1460