Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Специјални ракавици

  Popular products from category Специјални ракавици

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Tigerfleх Plus

  299 со ДДВ
  Основниот материјал е од бесшевно влакно плетено во круг од најлон и ликра што е погодно за кожата. Површината на дланките е обложена со нитрилна пена со дополнителни нитрилни тигрести ("Tiger") шари. Пропуштаат воздух и се удобни за носење. Правилно и меко се прилепуваат на рацете овозможувајќи одличен фат благодарение на усовршената најлонска ткаенина. Еластична наддланка. Боја на материјалот - сива, облогата - црна, шарите - сива.

  Tigerfleх hi-lite

  256 со ДДВ
  Основниот материјал е од бесшевно влакно плетено во круг од најлон и ликра што е погодно за кожата. Површината на дланките е обложена со нитрилна пена со дополнителни нитрилни тигрести ("Tiger") шари. Пропуштаат воздух и се удобни за носење. Правилно и меко се прилепуваат на рацете овозможувајќи одличен фат благодарение на усовршената најлонска ткаенина. Еластична наддланка. Боја на материјалот и облогите: флуоресцентно жолта/боја на шарата - сива.

  Welding star

  424 со ДДВ
  Заштитни ракавици за заварување од квалитетна говедска кожа со зајакнувања на дланката и палецот. Сошиени со конец од кевлар. Должината на ракавиците од 35 cm обезбедува заштита на голем дел од подлактицата.

  Ракавици за заварување, кожни, за TIG, W-130

  5350050310
  717 со ДДВ

  Ракавици за заварување, кожни, шпалт W-120

  5350050210
  470 со ДДВ

  Ракавици за заварување, кожни шпалт/полна кожа, W-100

  5350050010
  630 со ДДВ

  Специјални ракавици

  Filter by:

  Clear All
  Min: 153 Max: 717
  ден153 ден717