Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Специјален лепак метал - стакло 5 x (1gr.+0,5 ml)

  Специјалниот супер брз течен лепак за метал-стакло се користи за лепење стакло за стакло или метал за стакло. Овој лепак е отпорен на хемикалии, вода и удари, обезбедува долготрраен еластичен спој. Површините на кои се нанесува мора да бидат рамни, суви и чисти. Овој лепак нема можност за пополнување процепи и не се користи за употреба на FORD возила.
  Каталошки број: 089340
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Специјално лепило на база на уретанакрилат кој се користи во комбинација со соодветен активатор за меѓусебно лепење на стакло и метал, како и лепење на овие материјали еден со друг. Овозможува долготрајна цврста врска, отпорна на удари и вибрации. Се одликува со инзворедна отпорност на хемикалии (киселини, бази и алкохол). Не содржи растворувачи.

  Боја: Проѕирна

  Shore D тврдост (DIN 53505): 65 - 70

  Цврстина на затегнување (DIN 53504): 25 N/mm2

  Цврстина на поместување (DIN EN 1465): Al: > 14 N/mm2

  Цврстина за ракување:15 -20 min. на +23°C

  Крајна цврстина: после12 часа

  Температурна постојаност: од -55°C до +120°C

  Упатство за употреба:

  Работна температура: од +15°C до +30°C

  1.  Најпрво добро исчистете ги и исушете ги површините кои ги лепите.

  2.  На исчистена површина нанесете го активаторот.

  3.  Лепилото нанесете го на металната површина.

  4.  Металната површина со лепилото притиснете ја на стаклото и држете околу 20 секунди.

  5.  Залепениот спој може да го оптоварите со 50% носивост после 10 до 20 минути.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се врши лепење при силна сончева светлина или на топли површини. Површините кои се лепат мора да бидат рамни. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Специјално лепило на база на уретанакрилат кој се користи во комбинација со соодветен активатор за меѓусебно лепење на стакло и метал, како и лепење на овие материјали еден со друг. Овозможува долготрајна цврста врска, отпорна на удари и вибрации. Се одликува со инзворедна отпорност на хемикалии (киселини, бази и алкохол). Не содржи растворувачи.

  Боја: Проѕирна

  Shore D тврдост (DIN 53505): 65 - 70

  Цврстина на затегнување (DIN 53504): 25 N/mm2

  Цврстина на поместување (DIN EN 1465): Al: > 14 N/mm2

  Цврстина за ракување:15 -20 min. на +23°C

  Крајна цврстина: после12 часа

  Температурна постојаност: од -55°C до +120°C

  Упатство за употреба:

  Работна температура: од +15°C до +30°C

  1.  Најпрво добро исчистете ги и исушете ги површините кои ги лепите.

  2.  На исчистена површина нанесете го активаторот.

  3.  Лепилото нанесете го на металната површина.

  4.  Металната површина со лепилото притиснете ја на стаклото и држете околу 20 секунди.

  5.  Залепениот спој може да го оптоварите со 50% носивост после 10 до 20 минути.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се врши лепење при силна сончева светлина или на топли површини. Површините кои се лепат мора да бидат рамни. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).