Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Solano

  Заштитни чевли Solano со S3 степен на заштита се изработени од комбинација на текстил кој не пропушта пареа и превртена говедска кожа која е водоотпорна. Текстилната постава не пропушта пареа и е отпорна на абразија, а поседува и заменлива антистатичка влошка. Воедно има и рефлектирачки детали, композитна капа и меѓуѓон од кевлар за заштита од пробивање на надворешни тела. Овие чевли се 100% METAL FREE (не содржат метални делови). Нелизгачкиот антистатички ѓон со двојна густина е произведен од полиуретан и е отпорен на нафта и масло. Има шок апсорбер во делот на петата за дополнителна удобност при носењето.
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Степен на заштитаS3
  ЃонPU
  Меѓуѓонкевларски
  Горен дел на обувкитепревртена кожа/текстил
  Капакомпозитна
  100% Без металда
  Тежина560g ниска, 590g длабока/ по парче величина 42
  БрендWurth
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Степен на заштитаS3
  ЃонPU
  Меѓуѓонкевларски
  Горен дел на обувкитепревртена кожа/текстил
  Капакомпозитна
  100% Без металда
  Тежина560g ниска, 590g длабока/ по парче величина 42
  БрендWurth
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија