Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Softshell јакни

  Popular products from category Softshell јакни

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Softshell јакна, Grigio

  Softshell јакна, Grigio

  SOFTSHELL јакна со спортски дизајн, сиво-црна боја, наменета за секojдневни активности.


  • Висока јака
  • Два странични џебови
  • Џеб на градите
  • Рефлектирачки ленти
  • Прилагодиви манжетни со дополнителна постава и отвор за палецот
  • Водоодбојна
  • Воден индекс: 8000 mm
  • Паропропусност: 500 MVP

  Слика на Softshell јакна Redy

  Softshell јакна Redy

  5899800702

  Јакната Redy е изработена од Softshell материјал, што секако значи дека како и сите други Softshell јакни е водоотпорна, ветропропустлива и парeопропустлива.

  Има спортски дизајн, лесна е и удобна за носење и во исто време многу топла.

  Слика на Softshell јакна, BLACK COOPER

  Softshell јакна, BLACK COOPER

  Softshell јакните не само што се практични, туку и ќе ве стоплат, но тоа не е се! Овие јакни ќе ви обезбедат заштита од дожд и ветер. За секојдневно носење сигурно добро ќе ви дојде качулка која можете дополнително да ја ставите. Предноста на Softshell јакните е тоа што може да се носат во текот на целата година. Јакните се водоотпорни, отпорни на ветар и паропропустливи.
  Softshell јакна

  Softshell јакна, SHARK

  Јакната Shark, со модерен спортски дизајн, е изработена од висококвалитетен материјал наречен Softshell. Овој материјал обезбедува исклучително добра отпорност на пенетрација на ветерот, а во исто време ја прави јакната водоотпорна и паропропустлива. Заштитната јакна Shark е многу удобна за носење и ефикасно ја задржува топлината.
  Слика на Softshell Јакна, Duster

  Softshell Јакна, Duster

  4.190 ДЕН со ДДВ

  Оваа јакна со модерен спортски дизајн е изработена од материјал наречен Softshell. Овој материјал е именуван по тоа што иако е тенок, обезбедува исклучителна отпорност на пенетрација на ветерот, а во исто време одлична топлинска изолација.

  Јакната има и рефлектирачки ленти кои овозможуваат поголема видливост при намалена дневна светлина. Капа која што може да се извади и прилагоди.

  Околу ракавите има прилагодливи манжетни, а на дното на јакната има манжетни со кои можете да ја прилагодите ширината заради удобност или регулирање на продирањето на воздухот.

  Слика на Softshell јакна, RED COOPER

  Softshell јакна, RED COOPER

  Softshell јакните не само што се практични, туку и ќе ве стоплат, но тоа не е се! Овие јакни ќе ви обезбедат заштита од дожд и ветер. За секојдневно носење сигурно добро ќе ви дојде качулка која можете дополнително да ја ставите. Предноста на Softshell јакните е тоа што може да се носат во текот на целата година. Јакните се водоотпорни, отпорни на ветар и паропропустливи.
  Слика на Softshell јакна, Ocean

  Softshell јакна, Ocean

  Оваа јакна со модерен спортски дизајн е изработена од материјал наречен Softshell, буквално мека школка. Овој материјал го добил своето име затоа што иако е тенок, обезбедува исклучителна отпорност на пенетрација на ветерот, а во исто време одлична топлинска изолација. Околу ракавите има прилагодливи манжетни. Има качулка која може да се отстрани и да се прилагоди.
  silver wings

  Softshell јакна, SILVER WINGS W

  Женските Softshell јакни, не само што се практични, туки и ќе ве стоплат, но тоа не е се! Овие јакни ќе ви обезбедат заштита од дожд и ветер. За секојдневно носење, можноста за качулка сигурно ќе ви се најде.Предноста на Softshell јакните е што можат да се носат цела година.
  red dragon

  Softshell јакна, RED DRAGON W

  Женските Softshell јакни, не само што се практични, туки и ќе ве стоплат, но тоа не е се! Овие јакни ќе ви обезбедат заштита од дожд и ветер. За секојдневно носење, можноста за качулка сигурно ќе ви се најде.Предноста на Softshell јакните е што можат да се носат цела година.
  Слика на Softshell јакна Hi-Vis - FLUO

  Softshell јакна Hi-Vis - FLUO

  Hi-Vis - FLUO јакната со висока видливост е наменета за сигнализирање и спречување на потенцијални несреќи. Се користи во сообраќајот, за работи на патишта, градилишта, магацини, во комунални претпријатија, електростопанства, транспортни компании, спасувачки служби и секаде каде што се изведуваат работи и каде што е потребна зголемена видливост на корисниците.


  - Прилагодлива и отстранлива качулка.
  - Прилагодливи ракави.
  - Прилагодлив струк.
  - Два странични џебови.
  - Внатрешен џеб.
  - Џеб за лична карта.
  - Рефлектирачки ленти.
  - Издолжен заден дел на јакната што го штити грбот.
  - Индекс на вода: 8000 mm.
  - Паропропустливост: 2000 MVP.

  Слика на Softshell јакна - Green

  Softshell јакна - Green

  Green Softshell јакна со спортски дизајн, зелена боја, наменета за секојдневни активности.


  - Два странични џебови.
  - Џеб на градите со патент.
  - Џеб на ракавот со преклоп.
  - Три внатрешни џебови
  - Рефлектирачки ленти.
  - Еластични манжетни на ракавите со отвор за палецот.
  - Висока јака.
  - Водоотпорна.
  - Индекс на вода: 8000 mm
  - паропропустливост: 500 MVP

  Слика на Зимска softshell јакна 3 во 1 - DEXTER

  Зимска softshell јакна 3 во 1 - DEXTER

  Зимска јакна DEXTER Softshell 3 во 1. Се состои од softshell јакна која е исклучително лесна и ја задржува топлината, водоотпорна e и отпорна на ветер.


  - Термоизолација.
  - Висока јака.
  - Прилагодливи манжетни на ракавите.
  - Прилагодлив струк.
  - Затворање со патент со велкро.
  - Прилагодлива, неотстранлива качулка.
  - Два странични џебови.
  - Два преклопни џебови на градите.
  - Два џебови на градите со патент.
  - Џеб за лична карта.
  - Аудио излез.
  - Два внатрешни џебови.
  - Рефлектирачки ленти.

  Softshell:
  - Два странични џебови со патент.
  - Два внатрешни џебови.
  - Прилагодлив струк.
  - Висока јака.
  - Индекс на вода: 5000мм.

  Слика на Зимска softshell јакна, SPORTSTER

  Зимска softshell јакна, SPORTSTER

  Зимска јакна Sportster, модерен спортски дизајн со меко полнење. Водоотпорна работна јакна со постава за секојдневна употреба во ладни и влажни работни средини. - Прилагодливи манжетни на ракавите. - Прилагодлив појас. - Два странични џебови. - Два коси џебови со патент. - Кос џеб на преклоп. - Внатрешен џеб. - Водоотпорен. - Ветроупорен. - Топлинска изолација. - Висока јака. - Прилагодлива и отстранлива хауба. - Затворање со патент со вратичка. Состав: 100% полиестер + TPU

  Softshell јакни