Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Sintra S1P

  Заштитните чевли Sintra со S1P степен на заштита се изработени од превртена кожа со перфорација. Поседуваат композитна капа која ги штити прстите од механички повреди и меѓуѓон од кевлар кој штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава е од удобен и мек 3D текстил кој овозможува кожата да дише. Заменливата антистатичка влошка анатомски е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Двослојниот полиуретански ѓон е отпорен на дејства на масла и абразија, а поседува и шок апсорбер во делот на петата.
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Степен на заштитаS1P
  Ѓонеднослоен PU
  Надворешен материјалпревртена кожа
  Капакомпозитна
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Степен на заштитаS1P
  Ѓонеднослоен PU
  Надворешен материјалпревртена кожа
  Капакомпозитна