Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Силиконски спреј за одвојување на калапи, 400 ml

  370 со ДДВ
  Силиконскиот спреј за одвојување на калапи специјално се користи во производството на предмети од пластика. Ова средство долготрајно ги раздвојува калапите благодарение на формирањето на стабилен заштитен слој. Не е лепливо и поседува подмачкувачко својство. Овој спреј сѐ уште се користи и како помошно средство при монтажа, на прскани одливки, пластички шини и водилки, заптивни гуми, гумени цевки...
  Каталошки број: 089050977
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Средството се користи на машини за вбризгување пластика и предмети од пластика, на калапи за вбризгување и пресување на предмети од пластика, на вбризгани одливи, пластични шини и водилки, заптивни гуми, гумени црева и други гумени делови. Средтвото овозможува долготрајно ефикасно раздвојување на калапот поради формирање на стабилен заштитен слој. Не е лепливо. Го намалува површинскиот напон. Има одлични  својства на подмачкување. Се употребува како помошно средство при монтажа, како лизгачки слој помеѓу деловите изработени од комбинација пластика- пластика или пластика-метал.

  Упатство за употреба:

  Испрскајте го средството рамномерно на површината на калапот или на чиста површина на пластичниот или гумениот дел.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Средството се користи на машини за вбризгување пластика и предмети од пластика, на калапи за вбризгување и пресување на предмети од пластика, на вбризгани одливи, пластични шини и водилки, заптивни гуми, гумени црева и други гумени делови. Средтвото овозможува долготрајно ефикасно раздвојување на калапот поради формирање на стабилен заштитен слој. Не е лепливо. Го намалува површинскиот напон. Има одлични  својства на подмачкување. Се употребува како помошно средство при монтажа, како лизгачки слој помеѓу деловите изработени од комбинација пластика- пластика или пластика-метал.

   Упатство за употреба:

   Испрскајте го средството рамномерно на површината на калапот или на чиста површина на пластичниот или гумениот дел.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Средството се користи на машини за вбризгување пластика и предмети од пластика, на калапи за вбризгување и пресување на предмети од пластика, на вбризгани одливи, пластични шини и водилки, заптивни гуми, гумени црева и други гумени делови. Средтвото овозможува долготрајно ефикасно раздвојување на калапот поради формирање на стабилен заштитен слој. Не е лепливо. Го намалува површинскиот напон. Има одлични  својства на подмачкување. Се употребува како помошно средство при монтажа, како лизгачки слој помеѓу деловите изработени од комбинација пластика- пластика или пластика-метал.

  Упатство за употреба:

  Испрскајте го средството рамномерно на површината на калапот или на чиста површина на пластичниот или гумениот дел.