Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Силиконски подмачкувачи

  Popular products from category Силиконски подмачкувачи

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Силикон спреј, 500 ml

  Силикон спреј, 500 ml

  0893221
  Силиконскиот спреј долготрајно ги штити и изолира пластичните, гумените и металните делови во внатрешните и надворешните делови од возилото. Со употреба на силиконски спреј, пластичните делови од возилото добиваат еластичност и сјај, гумените делови ја задржуваат еластичноста, не се лепат и не замрзнуваат. Го импрегнира платното на подвижните кровови на возилата, не привлекува прашина, ги заштитува електричните контакти, спречува шкрипење на два различни материјали при контакт,не остава дамки.
  Слика на Силикон спреј, 5l

  Силикон спреј, 5l

  089322105
  Силиконскиот спреј долготрајно ги штити и изолира пластичните, гумените и металните делови во внатрешните и на надворешните делови од возилото, делува антистатички и ги штити електричните контакти од влага. Со употреба на ова средство, пластичните делови добиваат сјај и еластичност, не се лепат и не замрзнуваат. Исто така се користи и за подмачкување на водилки и седишта, подвижни кровови, механизми на сигурносни појаси, неоставајќи дамки зад себе.
  Слика на Силоконска маст во спреј, 500 ml

  Силоконска маст во спреј, 500 ml

  0893223
  Белата силиконска маст во спреј е подмачкувачка електроинсталациона маст која штити од влага и создавање на корозија. Поседува добра моќ на прилепување на сите површини, многу добра електро-отпорност како и температурна отпорност од -40 степени до +300 степени. Ова средство се користи за заштита и подмачкување на електрични прекинувачи и кабли, брави на врати, шарки, водилки, подвижни делови од мебел.
  Слика на Силиконски спреј за одвојување на калапи, 400 ml

  Силиконски спреј за одвојување на калапи, 400 ml

  089050977
  Силиконскиот спреј за одвојување на калапи специјално се користи во производството на предмети од пластика. Ова средство долготрајно ги раздвојува калапите благодарение на формирањето на стабилен заштитен слој. Не е лепливо и поседува подмачкувачко својство. Овој спреј сѐ уште се користи и како помошно средство при монтажа, на прскани одливки, пластички шини и водилки, заптивни гуми, гумени цевки...
  Слика на Спреј за калапи со силикон, 600ml

  Спреј за калапи со силикон, 600ml

  0890510006
  Спрејот за калапи со силикон, наменет е за термо и дуро пластика, едноставно ги одвојува одливките од калапот. Овој физиолошки безопасен спреј пружа можност за дополнителни обработки на изработените пластични делови со печатење, боење и метализација. Речиси во целост ги отстранува отпадоците, лесно се пере на површините на кои се нанесува и има можност за примена на температури до 120 степени.

  Силиконски подмачкувачи