Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Силикони

  Popular products from category Силикони

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Силикон Neutral

  Силикон Neutral

  Неутралниот силикон со транспарентна боја се користи за заптивање на дилатациони споеви, поголем број градежни материјали, како и стакло, дрво, бетон, тули, керамика, челик, ПВЦ, алуминиум... Достапен е во кертриџи од 310 ml.
  Слика на Пиштол за картуши

  Пиштол за картуши

  1891852

  Моќен пиштол изработен од јака пластика наменет за метални и пластични картуши.

  Слика на Средство за отстранување на силикон, 1l

  Средство за отстранување на силикон, 1l

  0893222
  Средството за отстранување силикон се користи за професионално чистење и одмастување на сите нечистотии, како и остатокот од силикон пред лепење и лакирање. Поседува многу добри особини за чистење пластика, има голема моќност за чистење и долг рок на траење. Ова средство за чистење интензивно продира во структурата на надворешните површини и создава подобра подлога кај подоцнежното лакирање.
  Слика на Силикон Sanitar Basic

  Силикон Sanitar Basic

  Спречува појава на мувла
  • Отпорен на УВ
  • Специјално дизајниран за употреба во влажни услови во бањи и кујни

  Слика на Силикон ацетат Basic

  Силикон ацетат Basic

  Силикон ацетат basic служи за заптивање на неоптоварените споеви на непорозните материјали како стакло, керамика, глазирани плочи и сл. Овој силикон има мн добра прицврстувачка моќ, има одлични механички карактеристики, еластичен е и отпорен е на сите временски услови и UV зраци. Има црна боја и не е препорачлив за заптивање на поцинкувани површини.
  Слика на Super RTV силикон, црна боја, 225g

  Super RTV силикон, црна боја, 225g

  08933311

  Употреба во индустријата и автомобилскиот сектор.

  Пумпи за вода, пумпи за масло, преден капак, поклопец на брегаста осовина, куќиште за термостат, садови/резервоари за масло, капак на менувач, сончев покрив.

  Одлична отпорност на хемикалии.

  Извонредна отпорност на мтороно масло, масло за менувач и антифриз.

  Некорозивно, нема негативно влијание врз електронски компоненти и ламбда сонди

  Слика на Силикон специјал црвен 310ml

  Силикон специјал црвен 310ml

  0890321310

  Еднокомпонентна трајно еластична заптивка, за непосредна употреба за температури до 300 °C.

  • Содржина: 310 мл
  • Хемиска основа: Sauer силикони (ацетатни системи)
  • Целосна брзина на стврднување: 2 mm/d
  • Боја: Црвено- кафеава RAL 8012
  • Мирис/мирис: Без мирис
  • Тежина на содржината: 341 g
  • Мин. време на формирање на кора: 20 мин
  • Макс. краткорочна температурна отпорност: 40 °C
  • Мин./макс. температура на обработка: 5 до 40 °C
  • Рок на употреба од датумот на производство: 12 Месеци

  Слика на Силикон специјал, 250, 70 ml

  Силикон специјал, 250, 70 ml

  0890321

  Трајно еластичен силикон со краткотрајна отпорност на температура од 300°C.
  - Ладна вулканизирачка силиконска гума
  - Сигурно запечатува нерамнини
  - Не се исцедува и не се влечат конци

  Слика на Силикон санитар 310ml

  Силикон санитар 310ml

  08922132

  Трајно еластичен, отпорен на временски услови и УВ зрачења
  Физиолошки безопасен, затоа може да се користи и во базени и компании за преработка на храна
  Дизајнот на бојата се карактеризира со фунгицид

   

  Слика на RTV силикон црн, 200мл

  RTV силикон црн, 200мл

  18933311
  1.050 ДЕН со ДДВ
  Силиконска запривна маса со одлични карактеристики, која се користи во индустрија како и во автомобилскиот сектор.

  Силикони

  Close
  Filter by Clear All