Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Силикони

  Popular products from category Силикони

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Силикон за прехранбена индустрија

  Овој силикон има одлична моќ за прилепување, трајно е еластичен, отпорен е на сите временски услови и УВ зрачење. При зацврстување, доаѓа до мало собирање на силиконот. Пакувањето на силиконот е од 310ml. Поседува меѓународен NSF сертификат со кој се обезбедува безбедност во опкружување на производство и ракување со храна. Посебно е погоден за примена во индустријата за храна и пијалоци, вода за пиење, како и за производство на аквариуми.

  Силокикон Neutral, транспарентен 310ml

  08923101
  268 со ДДВ

  Пиштол за картуши

  1891852
  564 со ДДВ

  Пиштол за картуши метален

  1891854
  745 со ДДВ
  Метален пиштол со алуминиумска рачка за картуши, наменет за метални и пластични еднокомпонентни картуши од 310мл. Овој пиштол е многу лесен и со исклучително силна потисна моќ.

  Силикон ацетат Basic

  160 со ДДВ
  Силикон ацетат basic служи за заптивање на неоптоварените споеви на непорозните материјали како стакло, керамика, глазирани плочи и сл. Овој силикон има мн добра прицврстувачка моќ, има одлични механички карактеристики, еластичен е и отпорен е на сите временски услови и UV зраци. Има црна боја и не е препорачлив за заптивање на поцинкувани површини.

  Силикон Sanitar Basic

  162 со ДДВ

  Силикони

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0 Max: 745
  ден0 ден745