Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Силикони

  Popular products from category Силикони

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Силикон Neutral

  545 ДЕН со ДДВ
  Неутралниот силикон со транспарентна боја се користи за заптивање на дилатациони споеви, поголем број градежни материјали, како и стакло, дрво, бетон, тули, керамика, челик, ПВЦ, алуминиум... Достапен е во кертриџи од 310 ml.

  Силикон за прехрамбена индустрија

  775 ДЕН со ДДВ

  Пиштол за картуши

  1891852
  564 ДЕН со ДДВ

  Средство за отстранување на силикон, 1l

  0893222
  584 ДЕН со ДДВ
  Средството за отстранување силикон се користи за професионално чистење и одмастување на сите нечистотии, како и остатокот од силикон пред лепење и лакирање. Поседува многу добри особини за чистење пластика, има голема моќност за чистење и долг рок на траење. Ова средство за чистење интензивно продира во структурата на надворешните површини и создава подобра подлога кај подоцнежното лакирање.

  Силикон Sanitar Basic

  162 ДЕН со ДДВ

  Силикон ацетат Basic

  160 ДЕН со ДДВ
  Силикон ацетат basic служи за заптивање на неоптоварените споеви на непорозните материјали како стакло, керамика, глазирани плочи и сл. Овој силикон има мн добра прицврстувачка моќ, има одлични механички карактеристики, еластичен е и отпорен е на сите временски услови и UV зраци. Има црна боја и не е препорачлив за заптивање на поцинкувани површини.

  Силикони

  Filter by:

  Clear All
  Min: 160 Max: 775
  ден160 ден775