Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Силикон за прехранбена индустрија

  Овој силикон има одлична моќ за прилепување, трајно е еластичен, отпорен е на сите временски услови и УВ зрачење. При зацврстување, доаѓа до мало собирање на силиконот. Пакувањето на силиконот е од 310ml. Поседува меѓународен NSF сертификат со кој се обезбедува безбедност во опкружување на производство и ракување со храна. Посебно е погоден за примена во индустријата за храна и пијалоци, вода за пиење, како и за производство на аквариуми.
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Тестиран производ во склад со новите прописи по NSF/ANSI стандардот 61. За изработка на аквариуми производот е тестиран во склад со DIN EN32622/05.05 од страна на TUV Rheinland. Може да се користи во индустријата за храна и производот е тестиран во лабораторијата Stegemann Georgsmarienhuthe, Германија. Може да се користи и во производство на вода за пиење. Производот има KTW атест од Институтот за хигиена на Германија, округ Ruhr, Gelsenkirchen и DWGW одобрение W270 од Институт за хигиена при Универзитетот Бон. Може да се користи за „чисти соби“, производот е атестиран по DIN EN ISO 846, дел А+С од Институтот за хигиена во Берлин. Лепи различни материјали . Добро ги лепи различните материјали кои се употребуваат во прехрамбената индустрија. Пружа висок степен на безбедност. 10 години гаранција*  *се однесува на постојаност на атмосферски влијанија, UV зраци и стареење.  Останати предности: Голема отпорност на хемикалии. Лепи на Corian i Varicor. Лесно рамнење на нанесената маса. Материјал од класа В2 по DIN 4102.

  Хемиска основа: Силикон полимер ацетат

  Време на формирање кора: приближно 5-10 min. (на 23ºC и 50% рвв.)

  Температурна постојаност: од -50ºC до +150ºC

  Можност за пребојување: Не

  Оштететување на обоени површини: Да, потребна е претходна проба

  Фунгицидни особини: Не

  Примена:

  Индустрија за храна и пијалаци

  Упатство за употреба:

  1.  Без прајмер: стакло, емајл, елоксиран алуминиум, прохром, CORIAN®1и VARICOR®2.

  2.  Со прајмер: алуминиум (без површинска заштита или пластифициран), хром, тврд РVС, дрво (незаштитено, обоено и лакирано).

  Напомена: Одговара на материјали од класа В2 по DIN 4102. Претходно да се провери компатибилноста со обоени површини. Постои опасност од промена на бојата на површини обоени со бела боја на база на алкиди. Има опасност од појава на корозија при примена на железо и обоени метали.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Тестиран производ во склад со новите прописи по NSF/ANSI стандардот 61. За изработка на аквариуми производот е тестиран во склад со DIN EN32622/05.05 од страна на TUV Rheinland. Може да се користи во индустријата за храна и производот е тестиран во лабораторијата Stegemann Georgsmarienhuthe, Германија. Може да се користи и во производство на вода за пиење. Производот има KTW атест од Институтот за хигиена на Германија, округ Ruhr, Gelsenkirchen и DWGW одобрение W270 од Институт за хигиена при Универзитетот Бон. Може да се користи за „чисти соби“, производот е атестиран по DIN EN ISO 846, дел А+С од Институтот за хигиена во Берлин. Лепи различни материјали . Добро ги лепи различните материјали кои се употребуваат во прехрамбената индустрија. Пружа висок степен на безбедност. 10 години гаранција*  *се однесува на постојаност на атмосферски влијанија, UV зраци и стареење.  Останати предности: Голема отпорност на хемикалии. Лепи на Corian i Varicor. Лесно рамнење на нанесената маса. Материјал од класа В2 по DIN 4102.

  Хемиска основа: Силикон полимер ацетат

  Време на формирање кора: приближно 5-10 min. (на 23ºC и 50% рвв.)

  Температурна постојаност: од -50ºC до +150ºC

  Можност за пребојување: Не

  Оштететување на обоени површини: Да, потребна е претходна проба

  Фунгицидни особини: Не

  Примена:

  Индустрија за храна и пијалаци

  Упатство за употреба:

  1.  Без прајмер: стакло, емајл, елоксиран алуминиум, прохром, CORIAN®1и VARICOR®2.

  2.  Со прајмер: алуминиум (без површинска заштита или пластифициран), хром, тврд РVС, дрво (незаштитено, обоено и лакирано).

  Напомена: Одговара на материјали од класа В2 по DIN 4102. Претходно да се провери компатибилноста со обоени површини. Постои опасност од промена на бојата на површини обоени со бела боја на база на алкиди. Има опасност од појава на корозија при примена на железо и обоени метали.