Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Силикон спрееви

  Popular products from category Силикон спрееви

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Силикон спреј, 500 ml

  535 ДЕН со ДДВ
  Силиконскиот спреј долготрајно ги штити и изолира пластичните, гумените и металните делови во внатрешните и надворешните делови од возилото. Со употреба на силиконски спреј, пластичните делови од возилото добиваат еластичност и сјај, гумените делови ја задржуваат еластичноста, не се лепат и не замрзнуваат. Го импрегнира платното на подвижните кровови на возилата, не привлекува прашина, ги заштитува електричните контакти, спречува шкрипење на два различни материјали при контакт,не остава дамки.

  Силикон спреј, 5l

  089322105
  2.850 ДЕН со ДДВ
  Силиконскиот спреј долготрајно ги штити и изолира пластичните, гумените и металните делови во внатрешните и на надворешните делови од возилото, делува антистатички и ги штити електричните контакти од влага. Со употреба на ова средство, пластичните делови добиваат сјај и еластичност, не се лепат и не замрзнуваат. Исто така се користи и за подмачкување на водилки и седишта, подвижни кровови, механизми на сигурносни појаси, неоставајќи дамки зад себе.

  Силиконски спреј за одвојување на калапи, 400 ml

  089050977
  370 ДЕН со ДДВ
  Силиконскиот спреј за одвојување на калапи специјално се користи во производството на предмети од пластика. Ова средство долготрајно ги раздвојува калапите благодарение на формирањето на стабилен заштитен слој. Не е лепливо и поседува подмачкувачко својство. Овој спреј сѐ уште се користи и како помошно средство при монтажа, на прскани одливки, пластички шини и водилки, заптивни гуми, гумени цевки...

  Силоконска маст во спреј, 500 ml

  0893223
  990 ДЕН со ДДВ
  Белата силиконска маст во спреј е подмачкувачка електроинсталациона маст која штити од влага и создавање на корозија. Поседува добра моќ на прилепување на сите површини, многу добра електро-отпорност како и температурна отпорност од -40 степени до +300 степени. Ова средство се користи за заштита и подмачкување на електрични прекинувачи и кабли, брави на врати, шарки, водилки, подвижни делови од мебел.

  Спреј за калапи, 400ml

  089050
  504 ДЕН со ДДВ
  Спрејот за калапи е наменет за термо и дуро одливки и и се карактеризира со голема температурна отпорност до 120 степени. Овој спреј не содржи силикон и значително ја намалува изразеноста на рабовите на пластичните одливки што значително ги намалува отпадоците. Спрејот е физиолошки безопасен и лесно се пере со вода. По употреба на овој спреј, одливките може да се бојат, пребојуваат, па дури и да се метализираат.

  Спреј за калапи со силикон, 600ml

  0890510006
  350 ДЕН со ДДВ
  Спрејот за калапи со силикон, наменет е за термо и дуро пластика, едноставно ги одвојува одливките од калапот. Овој физиолошки безопасен спреј пружа можност за дополнителни обработки на изработените пластични делови со печатење, боење и метализација. Речиси во целост ги отстранува отпадоците, лесно се пере на површините на кои се нанесува и има можност за примена на температури до 120 степени.

  Силикон спрееви

  Filter by:

  Clear All
  Min: 350 Max: 2.850
  ден350 ден2850