Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Siena

  Заштитните чевли Siena со S3 степен на заштита се изработени од кафена водоотпорна кожа. Заштитната капа ги штити прстите од механички повреди, а меѓуѓонот од кевлар штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава од 3D текстил AIR ACTIVE овозможува кожата да дише и ја зголемува удобноста во текот на носењето. Заменливата антистатичка влошка анатомски е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е еднослоен полиуретански ѓон кој е отпорен на масла и пролизгување. Во делот на петата се наоѓа шок апсорбер.
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Степен на заштитаS3
  ЃонPU
  Меѓуѓончеличен
  Горен дел на обувкитекожа
  Капакомпозитна
  100% Без металда
  Отпорност на водада
  Тежина530g ниска, 570g длабока/ по парче величина 42
  БрендWurth
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Степен на заштитаS3
  ЃонPU
  Меѓуѓончеличен
  Горен дел на обувкитекожа
  Капакомпозитна
  100% Без металда
  Отпорност на водада
  Тежина530g ниска, 570g длабока/ по парче величина 42
  БрендWurth
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија