Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  За жал, овој производ не е повеќе достапен.

  Сет одвртувачи, RED LINE, (4 шлиц + 2 PH), 6 парч. + МУЛТИ улје во Спреј за одржување, 5во1.

  1.450 ДЕН со ДДВ
  Каталошки број: ES2012-11
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Минерално масло за демонтажа на заглавени споеви, подмачкување, чистење и заштита на метални делови и електрични компоненти од влага и корозија. Одличните капиларни својства и ефектот на ладење до -30°C (важи само за спреј боцата) овозможуваат брзо и лесно продирање во корозијата, а со тоа и олабавување на кородираните споеви. Како чистач ги отстранува нечистотиите, остатоците од маст и масла.Со формирање на тенок вискозен заштитен филм ефикасно ја отстранува влагата, штити од корозија, го отстранува шкрипењето, го смалува триењето и абењето. Не содржи смола, киселина и силикон. Не оштетува гума, боја и пластика. Температура на примена -30°C до +130°C.

  Упатство за употреба:

  Независно од примената, пред употреба добро протресе ја боцата. Работна температура: од -10°C до +40°C.

  За демонтажа /олабавување

  1.  Испрскајте го местото кое се третира на оддалеченост од 15 -20 cm во траење од 5 -10 секунди.

  2.  Оставете средството да делува 3 до 4 минути, а потоа одвојте го спојот со соодветен алат.

  3.  Во зависност од интензитетот на корозијата и запекувањето, по потреба, повторете ја постапката и/или продолжете го времето на делување 5 до 10 минути.

  За чистење /одмастување

  1.  Испрскајте директно на третираната површина и оставете кратко да делува.

  2.  Пребришете со сува крпа.

  За подмачкување и заштита од корозија

  1.  Прскајте директно на третираната површина/механизмот, кај што е возможно на растојание од 20 до 30 сm, за постигнување на еднаков, рамномерен, постојан филм.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Да се чува подалеку од оксидациони и самозапаливи материјали, одвоено од храна и пијалоци.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Минерално масло за демонтажа на заглавени споеви, подмачкување, чистење и заштита на метални делови и електрични компоненти од влага и корозија. Одличните капиларни својства и ефектот на ладење до -30°C (важи само за спреј боцата) овозможуваат брзо и лесно продирање во корозијата, а со тоа и олабавување на кородираните споеви. Како чистач ги отстранува нечистотиите, остатоците од маст и масла.Со формирање на тенок вискозен заштитен филм ефикасно ја отстранува влагата, штити од корозија, го отстранува шкрипењето, го смалува триењето и абењето. Не содржи смола, киселина и силикон. Не оштетува гума, боја и пластика. Температура на примена -30°C до +130°C.

  Упатство за употреба:

  Независно од примената, пред употреба добро протресе ја боцата. Работна температура: од -10°C до +40°C.

  За демонтажа /олабавување

  1.  Испрскајте го местото кое се третира на оддалеченост од 15 -20 cm во траење од 5 -10 секунди.

  2.  Оставете средството да делува 3 до 4 минути, а потоа одвојте го спојот со соодветен алат.

  3.  Во зависност од интензитетот на корозијата и запекувањето, по потреба, повторете ја постапката и/или продолжете го времето на делување 5 до 10 минути.

  За чистење /одмастување

  1.  Испрскајте директно на третираната површина и оставете кратко да делува.

  2.  Пребришете со сува крпа.

  За подмачкување и заштита од корозија

  1.  Прскајте директно на третираната површина/механизмот, кај што е возможно на растојание од 20 до 30 сm, за постигнување на еднаков, рамномерен, постојан филм.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Да се чува подалеку од оксидациони и самозапаливи материјали, одвоено од храна и пијалоци.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија