Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Санитарен чистач

  625 со ДДВ
  Санитарен чистач претставува средство за чистење и одржување на санитарни површини со бактериска заштита и EASY TO CLEAN ефект за лесно последователно чистење. Ова средство брзо ја отстранува нечистотијата, го намалува времето за чистење и спречува водата да се задржи на исчистената површина. Овој висококонцентриран чистач со својата висока ефикасност на мали концентрации овозможува долготрајна употреба. Има пријатен и освежителен мирис, додека PH вредноста на овој концентрат изнесува 1.
  Поништи избор
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Брзо и лесно ги остранува наслагите од каменец, сапун, урина и сите останати наслаги кои се отпорни на вообичаените чистачи. Се употребува за:

  •  Мазни и груби пластифицирани површини.

  •  Санитарни елементи во тоалети (лавабо, када, туш-кабина, WС школка и сл).

  •  Ѕидови и подови во санитарните простории.

  EASY TO CLEAN ефект - со редовна употреба се создава заштитен слој кој го намалува повторното валкање на керамичките и другите санитарни површини. Брзо ја остранува нечистотијата со што го намалува времето за чистење. На исчистените површини водата не се задржува. Средството е концентрирано. За генерално чистење се употребува поконцентриран раствор, а за вообичаено чистење послаб раствор. Големата ефикасност на мала концентрација овозможува долготрајна употреба и намалена потрошувачка. Има антибактериски ефект. Хигиенски и со пријтен мирис.

  •  рН вредност на концентратот: 1

  •  Едноставно дозирање со дозирно капаче.

  •  Боја: Црвена

  Примена:

  Чистење и одржување

  Упатство за употреба:

  •  За рачно нанесување: 1 капаче (30 ml) концетрат во 8 l вода.

  •  За нанесување со спреј-боца:1/2 капаче (15 ml) во 0,5 l вода.

  Во случај на голема нечистотија користете појака концентрација од препорачаната. Начин на нанесување: Средството може да се користи за рачно чистење или со џогер.

  Напомена: По чистењето исплакнете ги површините со чиста вода. Пред употреба средството да се испроба на мал дел на материјали кои се чуствителни на киселини како алуминиум, обоени површини и плексиглас.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Брзо и лесно ги остранува наслагите од каменец, сапун, урина и сите останати наслаги кои се отпорни на вообичаените чистачи. Се употребува за:

   •  Мазни и груби пластифицирани површини.

   •  Санитарни елементи во тоалети (лавабо, када, туш-кабина, WС школка и сл).

   •  Ѕидови и подови во санитарните простории.

   EASY TO CLEAN ефект - со редовна употреба се создава заштитен слој кој го намалува повторното валкање на керамичките и другите санитарни површини. Брзо ја остранува нечистотијата со што го намалува времето за чистење. На исчистените површини водата не се задржува. Средството е концентрирано. За генерално чистење се употребува поконцентриран раствор, а за вообичаено чистење послаб раствор. Големата ефикасност на мала концентрација овозможува долготрајна употреба и намалена потрошувачка. Има антибактериски ефект. Хигиенски и со пријтен мирис.

   •  рН вредност на концентратот: 1

   •  Едноставно дозирање со дозирно капаче.

   •  Боја: Црвена

   Примена:

   Чистење и одржување

   Упатство за употреба:

   •  За рачно нанесување: 1 капаче (30 ml) концетрат во 8 l вода.

   •  За нанесување со спреј-боца:1/2 капаче (15 ml) во 0,5 l вода.

   Во случај на голема нечистотија користете појака концентрација од препорачаната. Начин на нанесување: Средството може да се користи за рачно чистење или со џогер.

   Напомена: По чистењето исплакнете ги површините со чиста вода. Пред употреба средството да се испроба на мал дел на материјали кои се чуствителни на киселини како алуминиум, обоени површини и плексиглас.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Брзо и лесно ги остранува наслагите од каменец, сапун, урина и сите останати наслаги кои се отпорни на вообичаените чистачи. Се употребува за:

  •  Мазни и груби пластифицирани површини.

  •  Санитарни елементи во тоалети (лавабо, када, туш-кабина, WС школка и сл).

  •  Ѕидови и подови во санитарните простории.

  EASY TO CLEAN ефект - со редовна употреба се создава заштитен слој кој го намалува повторното валкање на керамичките и другите санитарни површини. Брзо ја остранува нечистотијата со што го намалува времето за чистење. На исчистените површини водата не се задржува. Средството е концентрирано. За генерално чистење се употребува поконцентриран раствор, а за вообичаено чистење послаб раствор. Големата ефикасност на мала концентрација овозможува долготрајна употреба и намалена потрошувачка. Има антибактериски ефект. Хигиенски и со пријтен мирис.

  •  рН вредност на концентратот: 1

  •  Едноставно дозирање со дозирно капаче.

  •  Боја: Црвена

  Примена:

  Чистење и одржување

  Упатство за употреба:

  •  За рачно нанесување: 1 капаче (30 ml) концетрат во 8 l вода.

  •  За нанесување со спреј-боца:1/2 капаче (15 ml) во 0,5 l вода.

  Во случај на голема нечистотија користете појака концентрација од препорачаната. Начин на нанесување: Средството може да се користи за рачно чистење или со џогер.

  Напомена: По чистењето исплакнете ги површините со чиста вода. Пред употреба средството да се испроба на мал дел на материјали кои се чуствителни на киселини како алуминиум, обоени површини и плексиглас.