Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Rubber Guard

  Заштитните чевли Rubber guard со S3 степен на заштита се погодни за работа во студено опкружување. Надворешниот материјал од кожа ги прави чевлите водоотпорни, композитната капа ги штити прстите од механички повреди, додека меѓуѓонот од кевлар штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава од 3D текстил AIR ACTIVE овозможува кожата да дише и ја зголемува удобноста во текот на носењето. Заменливата антистатичка влошка анатомски е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Флексибилниот полиуретански и гумен ѓон е отпорен на абразија и масло, а поседуваат и шок апсорбер во делот на петата. Ѓонот има температурна отпорност од -40C do +300C и SRC отпорност на пролизгување (керамика и детергенти).
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Степен на заштитаS3
  ЃонPU/Гума
  Меѓуѓонкевларски
  Горен дел на обувкитекожа
  Капакомпозитна
  Отпорност на водада
  Тежина670g ниска, 720g длабока/ по парче величина 42
  БрендWurth
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Степен на заштитаS3
  ЃонPU/Гума
  Меѓуѓонкевларски
  Горен дел на обувкитекожа
  Капакомпозитна
  Отпорност на водада
  Тежина670g ниска, 720g длабока/ по парче величина 42
  БрендWurth