Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  ROST OFF палета

  Popular products from category ROST OFF палета

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Rost Off, Base, 300 ml

  Rost Off, Base, 300 ml

  58902300
  Повеќенаменски производ за примена на возилата, моторциклите, наутиката, индустријата, во одржувањето и друго.
  Слика на Rost off plus, одвртувач во спреј, 400ml

  Rost off plus, одвртувач во спреј, 400ml

  0890200004

  Висококвалитетен растворувач на корозија и подмачкувач - благодарение на најновата технологија за адитиви (технологија OMC 2), која овозможува високо капиларно дејство.

  Оптималните својства на капиларноста обезбедуваат извонредна пенетрација и високо растворање на корозијата.

  Слика на Rost off ice plus, 400ml

  Rost off ice plus, 400ml

  0893241060

  Висококвалитетно средство за разградување на корозија во споеви со навој со „crackeffect“, односно нагло ладење на телото на завртката за - 60°C. Активната супстанца има силно капиларно дејство и брзо продира низ пукнатините во кородираниот спој.

   

  -Мултифункционален вентил - овозможува прецизна примена на содржината дури и на тешко достапни места

  -Не содржи смола или киселини
  -Не содржи силикон
  -Не оштетува гума, боја, лакот и заптивките

  Слика на Multi, масло во спреј за одржување, 400 ml

  Multi, масло во спреј за одржување, 400 ml

  089305540
  440 ДЕН со ДДВ
  Универзалното масло за одржување се користи за 5 различни области на примена. Отстранува `рѓа и корозија со своето брзо продирање, подмачкува и спречува крцкање и шкрипење, намалувајќи го триењето и оптоварувањето во подвижните споеви кои се подмачкуваат. Ова средство ефикасно продира во нечистотиите, остатоците од масти и масла за подмачкување, ја отфрла водата и влагата и пружа добра електро-проводливост на електро-контактите. Не содржи смоли, киселини, силикон и не оштетува гума, боја и пластика.
  Слика на Rost off Special

  Rost off Special

  0893130400

  Отстранувач на корозија со високи перформанси со сертификат за употреба во прехрамбена индустрија (NSF - H1)

  Содржина: 400 мл
  Контејнер: Аеросолна конзерва

  Минимални температурни услови: -5 °C
  Максимални температурни услови: 55 °C
  Без силикон
  Рок на употреба од производство: 24 Месеци
  Без AOX
  Без смола
  Без киселина

  ROST OFF палета