Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Rost off, одвртувач во спреј, 300ml

  ROST OFF одвртувачот претставува висококвалитетно средство за растворање на `рѓа. Ова средство поседува силно капиларно дејство со оптимално продирање со кое се овозможува отпуштање дури и на исклучително кородирани споеви. Ефикасно заштитува и отстранува влага и `рѓа. Не содржи смола и силикон, не ги оштетува предметите од гума и пластика.
  Каталошки број: 08902
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Оптималната капиларна активност осигурува ефикасно продирање на средството во корозијата и нејзино растварање, а со тоа и олабавување на кородираните споеви. Го намалува триењето и го штити третиранат спој од дејсво на вода. Пружа краткотрајна заштита од корозија благодарение на содржината на адитиви. Не содржи смола, киселина и силикон.Не  нагризува гума и заптивки, pH 7,8. Средството е активно во температурен опсег од  -10°C до +140°C.

  Упатство за употреба:

  Работна температура: од +5°C до +40°C

  1.  Најпрвин, доколку е возможно, отстранете ја присутната нечистотија и корозија по механички пат.

  2.  Пред употреба добро протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го местото кое се третира на оддалеченост од 15 -20 cm во траење од 5 -10 секунди.

  4.  Оставете средството да делува 3 до 4 минути, а потоа одвојте го спојот со соодветен алат.

  5.  Во зависност од интензитетот на корозијата и запекувањето, по потреба, повторете ја постапката и/или продолжете го времето на делување 5 до 10 минути.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Точка на палење на активна супстанца е +200°C. Боцата да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Да се чува подалеку од оксидациони и самозапаливи материјали, одвоено од храна и пијалоци.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Оптималната капиларна активност осигурува ефикасно продирање на средството во корозијата и нејзино растварање, а со тоа и олабавување на кородираните споеви. Го намалува триењето и го штити третиранат спој од дејсво на вода. Пружа краткотрајна заштита од корозија благодарение на содржината на адитиви. Не содржи смола, киселина и силикон.Не  нагризува гума и заптивки, pH 7,8. Средството е активно во температурен опсег од  -10°C до +140°C.

  Упатство за употреба:

  Работна температура: од +5°C до +40°C

  1.  Најпрвин, доколку е возможно, отстранете ја присутната нечистотија и корозија по механички пат.

  2.  Пред употреба добро протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го местото кое се третира на оддалеченост од 15 -20 cm во траење од 5 -10 секунди.

  4.  Оставете средството да делува 3 до 4 минути, а потоа одвојте го спојот со соодветен алат.

  5.  Во зависност од интензитетот на корозијата и запекувањето, по потреба, повторете ја постапката и/или продолжете го времето на делување 5 до 10 минути.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Точка на палење на активна супстанца е +200°C. Боцата да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Да се чува подалеку од оксидациони и самозапаливи материјали, одвоено од храна и пијалоци.