Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Rost of crafty, 300ml

  ROST OFF CRAFTY претстава високоефикасно нетоксично средство за разложување на корозија во запечатени навојни споеви, како и отстранување на шкрипење. Ова биоразградливо, неотровно средство не ја загадува околината, не го загрозува здравјето, ја отфрла водата од површината на која се нанесува и со своето продирање обезбедува целосен ефект на разложување на корозијата веднаш по нанесувањето. Ова средство нема мирис, не содри силикон и киселини, може да се користи во близина на прехрамбени производи без директен контакт со нив.
  Каталошки број: 0893130
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Синтетичко биоразградливо масло за ефикасно остранување на корозија и ослободување на кородираните споеви. Одлични капиларни својства. NSF-H2 одобрено, што го прави погодно за примена во областа на чување и производство на намирници. Не смее да дојде во директен контакт со намирниците. Пружа оптимална заштита од корозија благодарение на содржината на адитиви. Има одлична компатабилност со материјалите. Не нагризува гума и пластика. Не содржи смола , киселина и силикон. Средството е активно во температурен опсег од  -10°C до +140°C.

  Упатство за употреба:

  Работна температура: од +5°C до +40°C

  1.  Најпрвин, доколку е возможно, отстранете ја присутната нечистотија и корозија по механички пат.

  2.  Пред употреба добро протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го местото кое се третира на оддалеченост од 15 -20 cm во траење од 5 -10 секунди.

  4.  Оставете средството да делува 3 до 4 минути, а потоа одвојте го спојот со соодветен алат.

  5.  Во зависност од интензитетот на корозијата и запекувањето, по потреба, повторете ја постапката и/или продолжете го времето на делување 5 до 10 минути.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Точка на палење на активна супстанца е +200°C. Боцата да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Да се чува подалеку од оксидациони и самозапаливи материјали. Да се спречи директен контакт на средството со намирници.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Синтетичко биоразградливо масло за ефикасно остранување на корозија и ослободување на кородираните споеви. Одлични капиларни својства. NSF-H2 одобрено, што го прави погодно за примена во областа на чување и производство на намирници. Не смее да дојде во директен контакт со намирниците. Пружа оптимална заштита од корозија благодарение на содржината на адитиви. Има одлична компатабилност со материјалите. Не нагризува гума и пластика. Не содржи смола , киселина и силикон. Средството е активно во температурен опсег од  -10°C до +140°C.

  Упатство за употреба:

  Работна температура: од +5°C до +40°C

  1.  Најпрвин, доколку е возможно, отстранете ја присутната нечистотија и корозија по механички пат.

  2.  Пред употреба добро протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го местото кое се третира на оддалеченост од 15 -20 cm во траење од 5 -10 секунди.

  4.  Оставете средството да делува 3 до 4 минути, а потоа одвојте го спојот со соодветен алат.

  5.  Во зависност од интензитетот на корозијата и запекувањето, по потреба, повторете ја постапката и/или продолжете го времето на делување 5 до 10 минути.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Точка на палење на активна супстанца е +200°C. Боцата да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Да се чува подалеку од оксидациони и самозапаливи материјали. Да се спречи директен контакт на средството со намирници.