Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Ракавици за тешко и грубо работење

  Популарни артикли од категоријата Ракавици за тешко и грубо работење

  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Lateх, UniBlue

  58994510
  Едноставни плетени бесшевни ракавици, произведени од дебел полиестер, преслечени со тенок слој мазен латекс на дланките.

  SuperGrip

  Ракавици изработени од полиестер и преслечени со набори од латекс без надланката, што овозможува дишење на кожата на рацете. Главна карактеристика на ракавиците се удобноста и сигурниот фат.

  Ракавици Bricker Up

  Плетени бесшевни ракавици од петслојна мешавина од памук и полиестер, преслечени со набран латекс на дланката. Меки и удобни ракавици кои се карактеризираат со сигурен фат.

  Palm

  5899465
  Плетени бесшевни ракавици од мешавина на памук и полиестер. Цврстата гума залепена на дланките овозможува дополнителна безбедност при работа со груби материјали.

  Standard

  Двојно потопени бесшевни ракавици. Основата е изработена од памук (jersey), а навлаката од набран латекс кој ги покрива дланките и прстите. Отворената наддланка овозможува кожата да дише.

  SAFETY CUFF

  0899412410
  Заштитни ракавици изработени од жерсеј, дланката и прстите се двојно потопени во мазен нитрил. Нитрилот е отпорен на масла, горива и органски растворувачи. Сигурносна манжетна за заштита на зглобот на раката и лесно навлекување/соблекување на ракавиците.

  Latex GRIP

  Универзални ракавици за заштита од прашина. Цврсти бесшевни ракавици изработени од комбинација на памук и полиестер. Премачкани со природен латекс. Пропуштаат воздух и многу се удобни за носење.

  Хемиска ракавица

  Ракавици за заштита од хемикалии, произведени од нитрил со памучна постава која обезбедува дополнителна удобност. 100% непропустливи, безбедни за употреба во прехрамбената индустрија. Ромбоидна структура долж целата ракавица. Не содржат силикон. Должина на ракавиците од 33 cm, дебелина од 0,38 mm ± 0,03 mm. Се продаваат во пакување од 12 пара.

  Full Dip

  Заштитни ракавици изработени од жерсеј, целите се двојно потопени во мазен нитрил. Нитрилот е отпорен на масло, горива, органски растворувачи и слаби хемикалии. Околу зглобот имаат плетена манжетна која спречува несакано испаѓање на ракавицата.

  Ракавици за тешко и грубо работење

  Close
  Filter by Clear All