Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Ракавици за тешко и грубо работење

  Popular products from category Ракавици за тешко и грубо работење

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Latex GRIP

  150 ДЕН со ДДВ
  Универзални ракавици за заштита од прашина. Цврсти бесшевни ракавици изработени од комбинација на памук и полиестер. Премачкани со природен латекс. Пропуштаат воздух и многу се удобни за носење.

  Briker

  105 ДЕН со ДДВ
  Плетени бесшевни ракавици од петслојна мешавина од памук и полиестер, преслечени со набран латекс на дланката. Меки и удобни ракавици кои се карактеризираат со сигурен фат.

  SAFETY CUFF

  135 ДЕН со ДДВ
  Заштитни ракавици изработени од жерсеј, дланката и прстите се двојно потопени во мазен нитрил. Нитрилот е отпорен на масла, горива и органски растворувачи. Сигурносна манжетна за заштита на зглобот на раката и лесно навлекување/соблекување на ракавиците.

  Blau Full Deep

  161 ДЕН со ДДВ
  Заштитни ракавици изработени од жерсеј целосно потопени во нитрил со сина боја. Сигурносна манжетна за заштита на зглобот на раката. Лесно се навлекуваат/соблекуваат.

  Хемиска ракавица

  153 ДЕН со ДДВ
  Ракавици за заштита од хемикалии, произведени од нитрил со памучна постава која обезбедува дополнителна удобност. 100% непропустливи, безбедни за употреба во прехрамбената индустрија. Ромбоидна структура долж целата ракавица. Не содржат силикон. Должина на ракавиците од 33 cm, дебелина од 0,38 mm ± 0,03 mm. Се продаваат во пакување од 12 пара.

  Standard

  110 ДЕН со ДДВ
  Двојно потопени бесшевни ракавици. Основата е изработена од памук (jersey), а навлаката од набран латекс кој ги покрива дланките и прстите. Отворената наддланка овозможува кожата да дише.

  Ракавици за тешко и грубо работење

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0 Max: 161
  ден0 ден161