Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Ракавици

  Popular products from category Ракавици

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Red Latex Grip

  83 ДЕН со ДДВ
  Меки и еластични бесшевни ракавици, произведени од полиестер и преслечени со набори од латекс на дланките, што обезбедува одличен фат. 2121X кат. II EN 420 EN 388

  Black PU

  50 ДЕН со ДДВ
  Тенки бесшeвни ракавици од полиестер, преслечени на дланката со фин слој од полиуретан. Погодни за прецизни работи поради својата еластичност и добро прилепување на дланката.

  Tigerfleх Plus

  299 ДЕН со ДДВ
  Основниот материјал е од бесшевно влакно плетено во круг од најлон и ликра што е погодно за кожата. Површината на дланките е обложена со нитрилна пена со дополнителни нитрилни тигрести ("Tiger") шари. Пропуштаат воздух и се удобни за носење. Правилно и меко се прилепуваат на рацете овозможувајќи одличен фат благодарение на усовршената најлонска ткаенина. Еластична наддланка. Боја на материјалот - сива, облогата - црна, шарите - сива.

  Briker

  105 ДЕН со ДДВ
  Плетени бесшевни ракавици од петслојна мешавина од памук и полиестер, преслечени со набран латекс на дланката. Меки и удобни ракавици кои се карактеризираат со сигурен фат.

  W-500 level D

  656 ДЕН со ДДВ
  Екстремно робустни бесшевни плетени ракавици со максимална отпорност на сечење и абење. Ракавиците се изработени од мешавина на полиетилен со висока густина (HDPE), челични влакна, честички на базалт и еластин со слој од пенест нитрил на дланките и прстите, како и еластична манжетна. Ракавиците се карактеризираат со одлична механичка отпорност на сечење и абење, исклучителен фат, добра отпорност на масла и масти. Дополнителна полимерна заштита помеѓу палецот и показалецот. Наменети се за работи за кои е потребно многу високо ниво на заштита од сечење.

  Basic Rigger

  255 ДЕН со ДДВ
  Природна боја. Цврсти заштитни ракавици целосно изработени од говедска кожа. Просечна дебелина над 0.9mm. Заштитени/скриени шeвови. Посебно дизајниран отвор за палецот кој е двојно опшиен. Еластичен отвор за раката.

  Ракавици

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0 Max: 656
  ден0 ден656