Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Пур пени

  Popular products from category Пур пени

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Пур пена пиштолска нискоекспандирачка

  Пур пена пиштолска нискоекспандирачка

  0892152
  393 ДЕН со ДДВ

  Својства и начин на делување:

  1К PUR-пена со голем волумен, наменета за вградување на рамки на врати и прозори, како и за пополнување и заптивање отвори, за топлотна и звучна изолација. Отпорна е на распаѓање, топлина, вода и многу хемикалии. Не е постојана на UV зраци. Волумен на пената до 40 литри. Добро прилепува на сите материјали како бетон, мермер, камен, дрво, тврд РС и метал. Не е погодна за употреба кај полиетилен, силикон и сл.

  Слика на Пур пена XXL пиштолска

  Пур пена XXL пиштолска

  1892152880

  Многу стабилна еднокомпонентна полиуретанска пена, со зелена боја, соодветн за пополнување на отвоти околу прозори и врати, како и за друга примена како што е термоизолација, звучна изолација, лепење и др.Зацврстува со помош на влага. Употреба на оваа пена ги намалуваат трошоците на работа, штеди време и штеди при складирање. Отпорна е на распаѓање, топлина, вода и многу хемикалии. Не е отпорна на UV зраци. Има голем волумен од 55 литри.

  Слика на Пур пена во спреј нискоекспандирачка

  Пур пена во спреј нискоекспандирачка

  Својства и начин на делување:
  За монтажа и заптивање на дрвени, пластични и метални врати и рамки на прозори и други делови. Изолација на топла вода во водовод, кади, бојлери за топла вода и опрема за разладување. Затворање на отвори, пукнатини и дупки, кои не можат да се пополнат со други заптивни средства, како и кај водовод, цевовод за греење и гас и електрични инсталации. За пополнување на дрвени рамки на згради. Волумен на пена до 31 литар.

  Слика на Пур пена зимска пиштолска

  Пур пена зимска пиштолска

  1892152499

  Својства и начин на делување:

  Во процесот на стврднување, пената не пука и не се дроби, па овозможува ефикасно вградување и изолација со одлично прилепување на скоро сите градежни материјали. Погодна за вградување и пополнување на дрвени, пластични и метални врати и рамки на прозори и останати конструкциски елементи, за топлотна и звучна изолација, за изолација на водоводни цевки, кади, бојлери и опрема за ладење. За заптивање на пукнатини и дупки кои не можат да бидат исполнети со друг материјал за пополнување. Отпорна е на распаѓање, топлина, вода и многу хемикалии. Не е отпорна на UV зраци. Добро прилепува на материјали како бетон, мермер, камен, дрво, тврд PVC и метал. Не е погоден за полиетилен, силикон и слични материјали. Волумен на пената до 38 литри.

  Слика на Purlogic top

  Purlogic top

  0892142
  Purlogic top 1K B2 пур пената се нанесува со пиштол, има мала и лесна боца за работа со издашност до 45l пена. Оваа purlogic top пена може да се користи на температури на подлогата и опкружувањето до дури -5 степени. Пената е отпорна на стареење, обезбедува одлична звучна и топлотна изолација, заштедува енергија, спречува струење на воздухот, отпорна е на вода и висококвалитетно пополнува празнини настанати при монтирање окови на прозорци и врати, споеви на ѕидови и продирања. Пената има сива боја како бетон.
  Слика на Пиштол за пур-пена ECO пластичен, црвено/црн

  Пиштол за пур-пена ECO пластичен, црвено/црн

  189115210
  Пластичен пиштол за професионално нанесување на пиштолска пур пена, составен од месингани дизни и цевки од нерѓосувачки челик. Благодарејќи на малата тежина и ергономската ПВЦ рачка, овој апарат сигурно лежи во рака. Лесен е за употреба и има дополнителни ПВЦ вбризгувачи за непристапни места.
  Слика на Пиштол за ПУ пена PROFESSIONAL - PTFE

  Пиштол за ПУ пена PROFESSIONAL - PTFE

  189115230
  Пиштол за пур пена professional кој служи за професионално нанесување на пиштолска пур пена. Робусна изработка и убав дизајн. Благодарејќи на својата ергономска рачка, овој алат добро лежи во рака. Пиштолот е со исклучителен квалитет, комплетно прекриен со слој од PTFE, што овозможува пур пената да не се залепи за телото на пиштолот.
  Слика на Workshop пур пена во спреј 750ml

  Workshop пур пена во спреј 750ml

  18921521

  Својства:

  Одличен капацитет на адхезија и полнење и висока вредност на топлинска и звучна изолација. Eкстремно висок метрички принос.

  Одличен капацитет за монтирање и стабилност. Не се собира по апликацијата.

  Се прилепува на речиси сите градежни материјали со исклучок на површини како полиетилен, тефлон, силикон и површини контаминирани со масла и маснотии, средства за отстранување на мувла и слични материјали.

  Отпорна на мувла, водоотпорна.

  Стврдната пена може да се сече, обликува и бруси

  Области на примена:

  • Поставување и изолација на рамки на врати и прозори.
  • Пополнување и запечатување празнини и шуплини.
  • Пополнување на пукнатини во ѕидови.
  • Изолација на електрични приклучоци и водоводни цевки.

  Слика на Workshop пур пена пиштолска 750ml

  Workshop пур пена пиштолска 750ml

  18921522

  Својства:

  • Одличен капацитет на адхезија и полнење и висока вредност на топлинска и звучна изолација. Eкстремно висок метрички принос.
  • Економична потрошувачка благодарение на прецизната примена.
  • Не се собира по апликацијата.
  • Висок принос до 45 литри во зависност од температурата и влажноста.
  • Соодветно на огноотпорна класа B3 според DIN 4102-1.
  • Отпорна на мувла, водоотпорена

  Области на примена:

  • Поставување и изолација на рамки на врати и прозори.

   Пополнување и запечатување на празнини и шуплини.

   Пополнување на пукнатини во ѕидови.

   Изолација на електрични приклучоци и водоводни цевки.

  Пур пени

  Close
  Filter by Clear All