Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  ПУ конструктивен лепак

  799 со ДДВ
  Полиуретански структурен лепак за исклучително моќно лепење. Поради пенестата структура, многу добро се прилагодува на геометријата на спојот. Наменет е за места кои може да бидат изложени на зголемена температура и/или влажност, во согласност со D4 спецификација DIN/EN 204, а ги исполнува и критериумите согласно WATT 91 DIN EN 14257. Наменет за лепење на споеви на прозорци и врати изработени од дрво, алуминиум (анодизиран и елоксиран алуминиум). Исто така добро лепи и керамика, гума, метал, тврд ПВЦ, тврда пена изработени од фенол и полиуретан, полистирен.
  Каталошки број: 0892100102
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *