Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Прајмер за plasrofix, 50ml

  3.750 со ДДВ
  Прајмерот за PLASTOFIX супер лепакот претставува посредник за прилепување за подготовка на PE, PP, PTFE силиконски гуми. Овој прајмер има кратко време на делување.
  Каталошки број: 08930915
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Безбоен предпремаз на база на органски растворувач достапен во спреј-боца. Специјално направен за подобрување и зголемување на прилепувањето на неполарни пластики и гуми кои тешко се лепат, како полиетилен (РЕ), полипропилен (РР), тефлон (РТFЕ), полиамид (РА), полиоксиметилен (РОМ), термопластичен еластомер (ТРЕ), термопластичен полиолефин (ТРО), силиконска гума и др.

  Примена:

  Лепење

  Упатство за употреба:

  1.  Пред да го нанесете активаторот, исчистете ги, одмастете ги и исушете ги површините кои ги лепите. За чистење на пластичните делови користете Средство за чистење пластика, арт. бр.08935001.

  2.  Испрскајте го активаторот на површините кои ги лепите и почекајте целосно да се исуши пред да го нанесете лепилото.

  3.  Нанесете го лепилото само на една од површините кои ги лепите.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Безбоен предпремаз на база на органски растворувач достапен во спреј-боца. Специјално направен за подобрување и зголемување на прилепувањето на неполарни пластики и гуми кои тешко се лепат, како полиетилен (РЕ), полипропилен (РР), тефлон (РТFЕ), полиамид (РА), полиоксиметилен (РОМ), термопластичен еластомер (ТРЕ), термопластичен полиолефин (ТРО), силиконска гума и др.

   Примена:

   Лепење

   Упатство за употреба:

   1.  Пред да го нанесете активаторот, исчистете ги, одмастете ги и исушете ги површините кои ги лепите. За чистење на пластичните делови користете Средство за чистење пластика, арт. бр.08935001.

   2.  Испрскајте го активаторот на површините кои ги лепите и почекајте целосно да се исуши пред да го нанесете лепилото.

   3.  Нанесете го лепилото само на една од површините кои ги лепите.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Безбоен предпремаз на база на органски растворувач достапен во спреј-боца. Специјално направен за подобрување и зголемување на прилепувањето на неполарни пластики и гуми кои тешко се лепат, како полиетилен (РЕ), полипропилен (РР), тефлон (РТFЕ), полиамид (РА), полиоксиметилен (РОМ), термопластичен еластомер (ТРЕ), термопластичен полиолефин (ТРО), силиконска гума и др.

  Примена:

  Лепење

  Упатство за употреба:

  1.  Пред да го нанесете активаторот, исчистете ги, одмастете ги и исушете ги површините кои ги лепите. За чистење на пластичните делови користете Средство за чистење пластика, арт. бр.08935001.

  2.  Испрскајте го активаторот на површините кои ги лепите и почекајте целосно да се исуши пред да го нанесете лепилото.

  3.  Нанесете го лепилото само на една од површините кои ги лепите.