Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Poluks

  3.650 со ДДВ
  Заштитните чевли Poluks со S3 степен на заштита целосно се изработени од црна анилинска мазна кожа, која обезбедува водоотпорност на чевлите. Заштитната капа ги штити прстите од механички повреди, а меѓуѓонот од кевлар штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава од 3D текстил AIR ACTIVE овозможува кожата да дише и ја зголемува удобноста во текот на носењето. Заменливата антистатичка влошка анатомски е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Имаат антистатичен, нелизгачки двослоен полиуретански ѓон отпорен на дејства на масло, како и шок апсорбер во делот на петата. Внатрешниот полиуретански дел од ѓонот е мек и флексибилен, додека надворешниот дел е тврд, отпорен на абразија и пролизгување.
  Поништи избор
  products.delivery.quickdelivry
  products.delivery.freeshipping products.delivery.freeshippingover
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Степен на заштитаS3
  ЃонPU
  Меѓуѓонкевларски
  Горен дел на обувкитекожа
  Капакомпозитна
  Отпорност на водада
  Тежина660g ниска, 700g длабока/ по парче величина 42
  БрендWurth
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   Степен на заштитаS3
   ЃонPU
   Меѓуѓонкевларски
   Горен дел на обувкитекожа
   Капакомпозитна
   Отпорност на водада
   Тежина660g ниска, 700g длабока/ по парче величина 42
   БрендWurth
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Степен на заштитаS3
  ЃонPU
  Меѓуѓонкевларски
  Горен дел на обувкитекожа
  Капакомпозитна
  Отпорност на водада
  Тежина660g ниска, 700g длабока/ по парче величина 42
  БрендWurth
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија