Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Полиуретани и МС полимери

  Popular products from category Полиуретани и МС полимери

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Лепак + Заптивна маса

  350 со ДДВ
  Еластичен полиуретански лепак и заптивна маса со универзална намена. Погоден е за примена на метал, обоени површини, дрво, камен, бетон,полиестер и тврд ПВЦ.

  K+D Fast

  602 со ДДВ
  Брзиот лепак и заптивна маст FAST претставува моќен лепак и трајно-еластична заптивна маса на база на полиуретан. Средството одлично се прилепува на суви, премачкани и обоени површини на кои се нанесува. Поседува висока почетна цврстина однадвор, која овозможува обработка многу брзо по нанесувањето. Го затвора јазот меѓу површините и трајно ги заптива. K + D FAST не е корозивно средство, погоден е за лепење и заптивање во близина на погон за производство на храна бидејќи не го загрозува здравјето во зацврстена состојба, што е потврдено и со ISEGA сертификат. Исто така овој лепак поврзува и широк спектар на материјали и површини како што се метали, бои, дрво, камен, бетон, пластика. Трајно и моќно лепи и заптива споеви и шевови во внатрешност и на отворено. Оваа маса не е препорачлива за лепење на PE, PP, PTFE, силиконски гуми и пластифицирана пластика.

  K+D лепак и заптивна маса

  470 со ДДВ

  MS FIX RAPID

  1893226101
  452 со ДДВ

  MS FIX UV

  1893227102
  499 со ДДВ
  MS FIX UV е еднокомпонентно еластично лепило и маса за запечатување изработена на база на модифициран полимер. Ова лепило има одлична отпорност на УВ зраци, едноставно е за примена и е трајно еластично во широк температурен опсег. Може да се применува за запечатување и лепење на разни материјали, а посебно на оние на места изложени на УВ зраци. MS FIX UV е неутрално за површината на која што се нанесува, може да се фарба и нема растворувачи и изоцијанати.

  Безбоен лепак и заптивна маса

  08932250
  720 со ДДВ
  Универзален лепак и заптивна маса на база на модификуван полимер. Целосно транспаретен, наменет за лепење на внатрешни елементи од стакло, изработка на рекламни паноа, за лепење на вентилациони отвори, монтажа на електро-канали, како и за други места каде што е потребен цврст, еластичен и целосно транспарентен спој.

  Полиуретани и МС полимери

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0 Max: 13.890
  ден0 ден13890