Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Подмачкувачи

  Popular products from category Подмачкувачи

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Cut+Cool ULTRA Емулзионо масло за ладење, 5 l

  0893050030
  2.930 со ДДВ
  CUT+COOL емулзија е универзално средство за ладење и подмачкување со исклучителен ефект на испирање, чисти површини, машини, алати без валкање наосетливите сензори.Брагодарејќи на добрите својства на подмачкување овозможува високо перформанси на режење, го намалува триењето и дава можност за поголема брзина на режење.Штити од бактерии и корозија, нежна е со кожа и дава екстремно ниска пенливост.

  CUT+COOL масло за режење и ладење, 400ml

  0893050004
  830 со ДДВ
  CUT+COOL универзалното масло за сечење и разладување се користи при рачни и средно-тешки машински обработки. Овој спреј заштитува и спречува лепење на обработуваниот дел за алат. Долготрајно штити од корозија без постапка на конверзација, додека толеранцијата на обработката е во рамките на тесно пропишаните граници.

  CUT+COOL масло за режење, 5l

  08930501
  10.750 со ДДВ
  CUT+COOL е универзално масло за режење кое се користи за средни и тешки машински обработки.

  CUT+COOL паста за режење Perfect, 500ml

  0893050010
  2.090 со ДДВ
  CUT+COOL пастата за сечење и дупчење PERFECT се користи за тешки машински обработки на челик со голема цврстина на затегање, челик од топчести лежишта, CrNi легури, итн. Оваа паста пружа безбедна и ефикасна употреба, долг век на алатот, заштитува од корозија и може да се применува при заварување или како средство за подмачкување. Овој производ при употреба нема штетно влијание на работната површина и не содржи хлор, сулфур, фосфор, силикон, смоли и растворувачи.

  Пена за режење

  0893050920
  391 со ДДВ
  Висококвалитетна активна пена за сечење со големи перформанси при сите видови обработки на материјали. Погодна е за употреба кај процесите на дупчење, сечење на навои, завртување, развртување. Оваа пена може да се користи кај речиси сите видови материјали, има леплива структура и одличен ефект на ладење. Не содржи минерални масла, сулфур, тешки метали, како ни супстанци кои подоцна попречуваат при нанесување бои и премази.

  AL 1100 спреј, 300ml

  08931100
  1.250 со ДДВ
  AL 1100 е средство за подмачкување кое е отпорно на висок притисок и температури од -80 степени до +1100 степени.Ова висококвалитетно средство кое е на база на бакар и алуминиум го спречува зарибувањето , ладното заварување, абењето и корозијата. Отпорно е на вода, бази и киселини.Се користи за заштита на дихтунзи, навојни споеви на делови од издувните системи, полови на акумулатори...

  Подмачкувачи

  Filter by:

  Clear All
  Min: 196 Max: 10.750
  ден196 ден10750