Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Пневматски машини и инсталација

  Popular products from category Пневматски машини и инсталација

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Пневматски ударен одвртувач DSS 1/2" IN STANDARD

  07037560
  11.150 со ДДВ
  Пневматски одвртувач со исклучителен сооднос помеѓу моќноста и тежината. Двојниот ударен механизам со високи перформанси и системот од значајни моќни чекани обезбедуваат најмногу 860 Nm обртен момент при опуштање. Конструиран е така што го насочува воздухот од корисникот и работната област. Прекинувачот со 6 положби овозможува лесно прилагодување на моментот на моќноста и промена на насоката (затегање/опуштање).

  Пневматски ударен одвртувач, DSS 1/2''H

  07037360
  9.590 со ДДВ
  Моќен, добро урамнотежен пневматски одвртувач со брзо постигнување на прилагодениот момент на затегнување. Машината има оптимално позиционирано тежиште на алатот. Преклопникот кој лесно се управува овозможува едноставна промена на насоката и прилагодување на моментот на затегнување. Висококвалитетниот ударен механизам со подобрено подмачкување и моторот со 6 топки го продолжуваат работниот век на машината. Гумираната ергономска рачка не се лади при работата.

  Пневматски ударен одвртувач DSS 1/2'' Compact

  57143020
  12.290 со ДДВ
  Многу моќен и компактен пневматски ударен одвртувач со одличен однос помеѓу моќноста и тежината. Препорачана големина на завртки за одвртување/ завртување M16. Многу моќен Jumbo ударен механизам. Идеален за тесни простори

  Пневматски ударен одвртувач DSS 3/4'' MAX

  571439934
  20.190 со ДДВ
  Моќен ударен одвртувач со двоен ударен механизам и издржливо куќиште од композитен материјал. Преклопникот за менување на насоката на вртежите и прилагодување на тристепениот момент на затегнување овозможува едноставно ракување. Машината има ергономски обликувана рачка обложена со двокомпонентен материјал за удобна работа, како и специјални топчиња за намалување на бучавата настаната од излез на употребениот воздух.

  Пневматски ударен одвртувач DSS 1'' MAX

  571439901
  31.850 со ДДВ

  Пневматска аголна брусалка DWS 115 PLUS

  07038550
  13.390 со ДДВ

  Пневматски машини и инсталација

  Filter by:

  Clear All
  Min: 1.950 Max: 55.250
  ден1950 ден55250