Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Пневматски машини

  Popular products from category Пневматски машини

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Пневматски пиштолски одвртувач DPS 1/4'

  Пневматски пиштолски одвртувач DPS 1/4'

  0703412
  Компактен пневматски пиштол одвртувач со мали димензии, со брзозатегачки футер. Одвртувачот има можност за промена на насоката на вртење на моментот на затегање, лево/десно. Одводот на воздух е преку рачката на одвртувачот, далеку од работниот простор.
  Слика на Пневматски пиштол-одвртувач DPS 1/4'со регулација

  Пневматски пиштол-одвртувач DPS 1/4'со регулација

  0703439
  Компактен пневматски пиштол одвртувач со мали димензии, со брзозатегачки футер. Одвртувачот има можност за регулирање на моментот на затегање, како и промена на насоката на вртење - лево/десно. Одводот на воздух е преку рачката на одвртувачот, далеку од работниот простор.
  Слика на Пневматски ударен одвртувач, DSS 1/2''H

  Пневматски ударен одвртувач, DSS 1/2''H

  07037360
  Моќен, добро урамнотежен пневматски одвртувач со брзо постигнување на прилагодениот момент на затегнување. Машината има оптимално позиционирано тежиште на алатот. Преклопникот кој лесно се управува овозможува едноставна промена на насоката и прилагодување на моментот на затегнување. Висококвалитетниот ударен механизам со подобрено подмачкување и моторот со 6 топки го продолжуваат работниот век на машината. Гумираната ергономска рачка не се лади при работата.
  Слика на Пневматски ударен одвртувач DSS 1/2” MAX premium

  Пневматски ударен одвртувач DSS 1/2” MAX premium

  571438912
  • Двоен ударен механизам со долг работен век. • Лесно и издржливо куќиште од композитен материјал. • Ергономски обликувана рачка која овоможува удобна работа и го намалува ефектот на “студени раце“. • Преклопник за менување на насоката, вртежите и прилагодување на 3 степен момент на затегнување. • Четириаголен прифат 1/2” со осигурувач за насадни клучеви. • Идеален за менување на тркала на автомобили, работа со амортизери и други работи во авто сервиси.
  Слика на Пневматски ударен одвртувач DSS 1/2" IN STANDARD

  Пневматски ударен одвртувач DSS 1/2" IN STANDARD

  07037560
  Пневматски одвртувач со исклучителен сооднос помеѓу моќноста и тежината. Двојниот ударен механизам со високи перформанси и системот од значајни моќни чекани обезбедуваат најмногу 860 Nm обртен момент при опуштање. Конструиран е така што го насочува воздухот од корисникот и работната област. Прекинувачот со 6 положби овозможува лесно прилагодување на моментот на моќноста и промена на насоката (затегање/опуштање).
  Слика на Пневматски пиштол DSS 1/2" Premium Power

  Пневматски пиштол DSS 1/2" Premium Power

  57143010
  Висококвалитетен ударен одвртувач во робустно пластично куќиште зајакнато со стаклени влакна. Добро урамнотежениот ротор со 6 ламели обезбедува максимална моќност и долг работен век. Четиристепеното прилагодување на моментот на затегање со една рака обезбедува оптимална работа и брза промена на моментот на затегање. Машината има ергономски обликувана рачка со мека облога и интегриран пригушувач на бучава за прецизна и удобна работа.
  Слика на Пневматски ударен одвртувач DSS 3/4''H

  Пневматски ударен одвртувач DSS 3/4''H

  07037730
  Сигурен, моќен ударен одвртувач со висококвалитетен ударен механизам со подобрено подмачкување и мотор со 6 топки кои го продолжуваат работниот век на машината. Преклопникот за промена на насоката и четирите позиции на вртење овозможуваат брза и лесна работа. Одвртувачот има гумирана ергономска рачка за удобна работа и приклучок за воздух кој може да се ротира за 360°.
  Слика на Пневматски ударен одвртувач DSS 3/4'' MAX

  Пневматски ударен одвртувач DSS 3/4'' MAX

  571439934
  Моќен ударен одвртувач со двоен ударен механизам и издржливо куќиште од композитен материјал. Преклопникот за менување на насоката на вртежите и прилагодување на тристепениот момент на затегнување овозможува едноставно ракување. Машината има ергономски обликувана рачка обложена со двокомпонентен материјал за удобна работа, како и специјални топчиња за намалување на бучавата настаната од излез на употребениот воздух.
  Слика на Пневматски одвртувач DSS 1''L 512mm

  Пневматски одвртувач DSS 1''L 512mm

  07037800
  Робустен ударен одвртувач со долга излезна осовина (150 mm), специјално наменет за работа на тркала на тешки комерцијални возила. Машината има можност за прилагодување на моментот според потребите на работата која се врши, како и можност за промена на насоката на вртење - затегање/отпуштање.
  Слика на Пневматски одвртувач DSS 1''P 305mm

  Пневматски одвртувач DSS 1''P 305mm

  07037750
  Моќен ударен одвртувач со висококвалитетен ударен механизам и моќен мотор кој овозможува големи работни моменти и сигурност во работата. Одвртувачот има преклопник за едноставно прилагодување на моментот според потребите на работата, како и можност за промена на насоката на вртење (затегање/отпуштање). Исто така може да се контролира брзината на вртење на копчето.
  Слика на Пневматска аксијална брусилка DSG 20 standard

  Пневматска аксијална брусилка DSG 20 standard

  571423001
  Аксијална брусилка специјално развиена за исклучително тешки барања (нпр. оборување нарабови) со висока резерва на моќност
  Слика на Пневматска аксијална брусалка DSG 25

  Пневматска аксијална брусалка DSG 25

  07032300
  Аксијална брусилка која е специјално развиена за исклучително тешки и сложени работи, со висока резерва на моќност. Брусилката има можност за регулирање на бројот на вртежи. Гумираното компактно куќиште на машината со намалени вибрации овозможува удобна работа. Приклучокот за компримиран воздух може да се врти, што оневозможува заплеткување на приклучното црево.

  Пневматски машини

  Close
  Filter by Clear All