Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Плазма

  Popular products from category Плазма

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Апарат за плазма сечење POWERCUT 70

  5952001070
  66.750 ДЕН со ДДВ
  Апарат за плазма сечење - inverter powercut 7 кој овозможува добивање на прецизни рабови на двете страни без оштетување на работниот предмет. Благодарејќи на напредната инвертер технологија, овој апарат овојможува сигурна работа, ефикасност како и заштеда на енергија за време на работата. Максималната дебелина на сечење е до 22мм со потребното дополнително дупчење или обработка на пресечената површина, додека оптималната дебелина на сечење од 16мм дава прецизно сечење и идеална пресечена површина. На куќиштето на апаратот се наоѓа дигитален дисплеј и потенциометар со чија помош лесно и едноставно се прилагодува струјата на сечење и контролира протокот на воздух. Користејќи ја најновата IGBT технологија, може да работи непречено и при поголеми промени на напонот, додека класата H овозможува непречена работа на електричните компоненти до 18 степени. Апаратот користи трофазно напојување со струја што дополнително го намалува ризикот од пад на напон и варијации во електричната мрежа.

  Апарат за плазма сечење POWERCUT 70S

  5952200070
  66.490 ДЕН со ДДВ
  • Максимална дебелина на сечење – 22mm • Модерен дизајн • Појачано куќиште за поголема отпотност при користење на терен • Подобрени карактеристики на ладење при работа

  Плазма