Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Паста за миење раце Nplus 4000ml 2+1 ПОДАРОК

  Каталошки број: ES2105-1
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Ја чисти кожата на рацете и создава невидлив заштитен слој. Содржи лимонска киселина која ги дезинфицира рацете и им дава пријатен мирис. Се нанесува на суви раце и се плакне со ладна или млака вода. Содржи абразив титаниум диоксид (TiO2) кој брзо се разградува во водата по само 3 минути и не ги запушува одводите. Не содржи сапун, бази и силиконски масла. рН неутрална. Не ја загадува околината. Биоразградливо. Дераматолошки тестирано.

  Примена:

  Чистење и заштита на раце

  Упатство за употреба:

  1.  Со дозер се регулира количеството на паста. 6 грама паста се доволни за едно миење на многу нечисти раце.

  2.  Пастата се нанесува на сува кожа и се трие додека абразивот не ја извлече сета нечистотијата од порите.

  3.  Рацете се плакнат со ладна или млака вода.

  4.  Употреблива е во сите температурни услови, особено во зима кога кожата на рацете е ладна и чуствителна.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Ја чисти кожата на рацете и создава невидлив заштитен слој. Содржи лимонска киселина која ги дезинфицира рацете и им дава пријатен мирис. Се нанесува на суви раце и се плакне со ладна или млака вода. Содржи абразив титаниум диоксид (TiO2) кој брзо се разградува во водата по само 3 минути и не ги запушува одводите. Не содржи сапун, бази и силиконски масла. рН неутрална. Не ја загадува околината. Биоразградливо. Дераматолошки тестирано.

  Примена:

  Чистење и заштита на раце

  Упатство за употреба:

  1.  Со дозер се регулира количеството на паста. 6 грама паста се доволни за едно миење на многу нечисти раце.

  2.  Пастата се нанесува на сува кожа и се трие додека абразивот не ја извлече сета нечистотијата од порите.

  3.  Рацете се плакнат со ладна или млака вода.

  4.  Употреблива е во сите температурни услови, особено во зима кога кожата на рацете е ладна и чуствителна.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија