Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Пасивна заштита од пожар

  Popular products from category Пасивна заштита од пожар

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Противпожарен премаз FP-F

  9.877 со ДДВ
  Специјален противпожарна облога FP-F со бела боја кој се користи како заштита на инсталации, кабли и кабелски снопови. Служи за премачкување на табли од минерална волна. Додека за кабелски регали се применува во комбинација со противпожарно пополнување FP-KG, за премачкување на пластични цевки се користи во комбинација со противпожарна трака FPPST. Оваа набабрена противпожарнан облога на база на вода не содржи халогени, тешко е запалива и добро се лепи на различни материјали како што се минерална волна, камен, бетон, метал итн. Не се препорачува облогата да се применува на температури пониски од 5 степени и влажност поголема од 80%.

  Противпожарна трака FP-PST 60mmx30m

  5893304305
  13.870 со ДДВ

  Противпожарно полнење FP-KG

  806 со ДДВ

  Табла од камена волна 100x60x6cm

  5997507174
  1.290 со ДДВ
  Противпожарна табла од камена волна која е премачкана еднострано и двострано со противпожарен слој FP-F. Наменета е за запечатување на отвори во градежните процепи околу инсталации, цевки и кабли. Затворачите и спојките помеѓу оваа табла и градежниот отвор се запечатуваат со противпожарното пополнување FP-FG.

  Противпожарна манжетна Wurth FP-PS

  927 со ДДВ
  Противпожарна манжетна изработена од метално куќиште со намотки од противпожарна лента, служи за заштита од навлегување на цревата за гориво низ противпожарните прегради. Оваа манжетна се прицврстува за ѕид и има одлична можност за набабрување како резултат на топлината, додека во случај на пожар комплетно ги затвара отворите низ кои се поставени пластичните цевки.Манжетната е отпорна на вода, влага, кинење и не може да замрзне. Ширината на оваа манжетна е 30mm и служи за цевки со пречник од 110mm.

  Пасивна заштита од пожар

  Filter by:

  Clear All
  Min: 806 Max: 13.870
  ден806 ден13870