Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Паропропустливи фолии

  Популарни артикли од категоријата Паропропустливи фолии

  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Паропропустлива фолија за кров Basic

  Паропропустливата кровна фолија BASIC 100 е контактна високодифузна поткровна мембрана, која се монтира директно на термоизолацијата (двослојна кровна конструкција без дрвена подлога, вентилирана термоизолирана фасада). Фолијата е со должина од 50м и ширина од 1.5м и е многу стабилна дури и на температури до -40 степени. Класата на отпорност на фолијата од пробивање на вода е W1, а нејзината паропропустливост изнесува 0.030 SD, додека јачината на кинење е 185/95N/50mm.

  Фолија за кровопокривање, паропропусна, BREAWARF

  3681100100

  Контактна високодифузна поткровна мембрана, се монтира директно на термо изолација
  (двослојна кровна конструкција без дрвена подлога, вентилирана термоизолирана фасада)

  Паропропустливи фолии