Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Панталони

  Popular products from category Панталони

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Работни панталони VIKING

  Работни панталони VIKING

  Благодарение на квалитетот на материјалот, модерниот дизајн и елегантната комбинација на бои со многу практични џебови, работните панталони ВИКИНГ ќе ви обезбедат удобност и заштита при работа. Изработена е од високо квалитетна ткаенина (65% полиестер и 35% памук, 270гр / м2) со полиестерски засилувања на места изложени на поголемо абење - колената и лактите, во сива боја со портокалови детали. Може да се користи во градежната индустрија, на градилиштата, во работилници, за време на транспортот, за време на работата во магацин, но и во слободното време.
  Слика на Работни панталони VIKING BLUE

  Работни панталони VIKING BLUE

  Работните панталони VIKING BLUE ќе ви обезбедат удобност и заштита при работа благодарение на висококвалитетниот материјал, модерниот дизајн и одличната комбинација на бои со голем број тридимензионални џебови. Се користи во градежната индустрија, во работилници, продукции, транспортна индустрија и за време на магацински работи.
  - Зајакнување на местата на абење.
  - Џебови за вметнување влошки за колена.
  - Два странични џебови.
  - Мултифункционален џеб.
  - Страничен џеб со преклоп.
  - Два задни џебови.

  Слика на Работни панталони со трегери VIKING

  Работни панталони со трегери VIKING

  Благодарение на квалитетот на материјалот, модерниот дизајн и елегантната комбинација на бои со многу практични џебови, работните панталони ВИКИНГ ќе ви обезбедат удобност и заштита при работа. Изработена е од високо квалитетна ткаенина (65% полиестер и 35% памук, 270гр / м2) со полиестерски засилувања на места изложени на поголемо абење - колената и лактите, во сива боја со портокалови детали. Може да се користи во градежната индустрија, на градилиштата, во работилници, за време на транспортот, за време на работата во магацин, но и во слободното време.
  Слика на Работни панталони со трегери VIKING BLUE

  Работни панталони со трегери VIKING BLUE

  Благодарение на квалитетниот материјал, модерниот дизајн и елегантната комбинација на бои со многу практични џебови, работните панталони VIKING BLUE ќе ви овозможат удобност и заштита при работа.
  -грамажа 260-270 g/m2,
  -тројни шевови,
  -тридимензионални џебови,
  -засилувања на места изложени на абење.

  Слика на Stiffer

  Stiffer

    Stiffer работни панталони изработени од еластичен и удобен материјал со еластичен појас кој овозможува дополнителна удобност. Достапни се во сива, тегет и црна боја.


  - Засилувања на препоните.
  - Два странични џебови
  - Џеб на нозете со преклоп.
  - Два задни џебови затворени со преклоп.
  - Набори на колена за поголема удобност.

   

  Состав:

  58% памук, 40% полиестер, 2% еластин, 260 g/m

  Слика на Панталони Safari

  Панталони Safari

  Safari се панталони со модерен дизајн, со многу функционални џебови и тројни шевови.
  Слика на Панталони Marlow

  Панталони Marlow

  Marlow сиви работни панталони со неонски детали и модерен дизајн.


  - Полуеластичен појас.
  - Висок струк.
  - Два странични џебови.
  - Џеб со патент од страна.
  - Страничен џеб со преклоп.
  - Џеб за линијар на преклопување.

  Состав:

  TWILL 65% полиестер 35% памук, 190 g/m²

  Слика на Панталони Edward

  Панталони Edward

  Edward работни панталони, сива боја, изработени од RIP STOP материјал.


  - Претходно формирани влошки за колена.
  - Полуеластичен појас.
  - Висок струк.
  - Два странични џебови.
  - Џеб за линијар на преклопување.
  - Џеб со преклоп.
  - Џеб за телефон.
  - Два џебови со патент.
  - Џеб за картички.
  - Тројно шиење.
  - Прилагодливи ногавици.

   

  Состав:

  RIP STOP 65% полиестер 32% памук 3% еластин, 215 g/m²

  Слика на Newnebraska

  Newnebraska

  NEWNEBRASKA работни панталони со скриени еластични прилагодувања во внатрешноста на панталоните. Изработени се од 100% памук и се погодни за заварувачи.


  - Два странични џебови.
  - Два џебови на нозете со преклоп.
  - Заден џеб со преклоп.
  - Заден џеб со копче.

   

  Состав:

  100% памук, 330 g/m2

  Слика на ThermoActive панталони

  ThermoActive панталони

  Термо активните панталони се носат како долна облека, долгата долна облека под панталоните. Тие се направени од паропропустлив, топол, ефикасен материјал и еластин. Тие штитат од студ и им даваат на вашите нозе максимална подвижност.
  Слика на TENERE PRO панталони

  TENERE PRO панталони

  Отпорни и издржливи работни панталони од растеглива ткаенина, опремени со функционални детали и решенија погодни за работа, гарантираат удобност и практичност.
  Поради својот посебен дизајн може да се користи за широк спектар на активности на отворено.

  Слика на Зимски работен сет

  Зимски работен сет

  Winter workout kit, LIMITED EDITION.
  Сетот содржи Wolf дуксер и панталони Kavir.

  Слика на Thunder

  Thunder

  Работните панталони Thunder се изработени од специјален STRETCH материјал кој е исклучително отпорен на истегнување. Достапен во црна и сина боја.


  - RIP STOP засилувања на препоните, колената и грбот.
  - Тројно шиење.
  - Еластична половина.
  - Два странични џебови.
  - Два џебови на нозете
  - Два задни џебови.
  - Држач за молив.
  - Држач за алат

   

  Состав:

  98% памук, 2% еластин, 270 g/m2

  Слика на NIGER панталони

  NIGER панталони

  Панталони со штитници за колена. Отпорни и издржливи работни панталони со ергономски дизајн. Моделот е погоден за сите работни услови, гарантирајќи удобност и практичност.
  Исто така, панталоните доаѓаат со: цврст Каприол персонализиран ремен со метално копче и два штитници за колена.
  Панталоните имаат безбедносен џеб со патент на левата нога, поставен вертикално за да не го попречува движењето, еластичен појас за подобрување на носењето.
  Заден џеб со лесен пристап одозгора и велкро затворање, како и џеб за алат на десната нога.

  Слика на Бермуди Armour

  Бермуди Armour

  Бермудите Armour се направени од многу пријатен и удобен материјал, наменет за секојдневни активности.


  - Зајакнување на местата на абење.
  - Тројно зашиени.
  - Велкро затворање со логото Wurth.
  - Два странични џебови.
  - Заден џеб.
  - Страничен џеб со велкро.

   

  Состав:

  98% памук 2% спандекс, 260 g/m

  Слика на Работни панталони, HAMMER

  Работни панталони, HAMMER

  Работните панталони HAMMER обезбедуваат максимална удобност благодарение на растегливоста на материјалот од кој се направени. Панталоните се водоотпорни, со дополнителни рефлектирачки елементи и материјал против абење за главните контактни области.


  - Тројни шевови.
  - Рефлектирачки ленти.
  - Два странични џебови.
  - Два џебови со преклоп.
  - Џеб за алат.
  - Ластик на долниот дел од ногавицата.

   

  Состав:

  92% најлон 8% спандекс, 260гр

  Слика на Бермуди, STIFFER

  Бермуди, STIFFER

  Бермудите STIFFER се изработени од исклучително растеглив и удобен материјал со еластичен појас кој го следи движењето на телото, во два дезени со сива и црна боја.


  • Два странични џебови
  • Два задни џебови со преклоп
  • Страничен мултифункционален џеб
  • Страничен џеб за алат
  • Зајакнувања на препоните

  Состав:

  • 58% памук
  • 40% полиестер2% еластин
  • 260 g/m2

  Панталони

  Close
  Filter by Clear All