Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Одмастувачи

  Popular products from category Одмастувачи

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  BMF Машински чистач, 5l

  08931182
  3.290 ДЕН со ДДВ
  BMF е универзално средство за чистење и одмастување на подови, делови од машини и возила. Ова средство може да се нанесува механички, рачно или под голем притисок. Добро раствора масти и масла, не ги оштетува површините на материјалот на кој се нанесува, боја, гума и пластика. Ова средство не ја загадува околината и не содржи силикон.

  Индустриски чистач, 500ml

  590 ДЕН со ДДВ
  Индустриски чистач е универзално индустриско средство за чистење со примена во индустријата и занаетчиските дејности.Индустрискиот чистач се применува за отстранување на маснотиите од лимовите, отстранување на налепници и остаток од липило, а истотака може да се користи за припрема на површините пред лепење и заптивање.Истотака служи за разложување на остатоци од силикон. Ова средство е погодно и за отстранување на заштитните средства за конзервација, на пример кај дисковите за кочење.Брзо расвара масла , маснотии, восок, катран, не оставајќи им никаква шанса на тврдокорните нечистотии. Има пријатен мирис, не предизвикува корозија, перфектно чисти и одмастува.Средството е PH неутрално и не ги нагризува дланките.Не содржи FCKW и не ја загадува околината.

  Индустриски чистач, 5l

  4.190 ДЕН со ДДВ
  Индустриски чистач е универзално индустриско средство за чистење со примена во индустријата и занаетчиските дејности.Индустрискиот чистач се применува за отстранување на маснотиите од лимовите, отстранување на налепници и остаток од липило, а истотака може да се користи за припрема на површините пред лепење и заптивање.Истотака служи за разложување на остатоци од силикон. Ова средство е погодно и за отстранување на заштитните средства за конзервација, на пример кај дисковите за кочење.Брзо расвара масла , маснотии, восок, катран, не оставајќи им никаква шанса на тврдокорните нечистотии. Има пријатен мирис, не предизвикува корозија, перфектно чисти и одмастува.Средството е PH неутрално и не ги нагризува дланките.Не содржи FCKW и не ја загадува околината.Се пакува во канистар од 5l.

  Спреј за отстранување на дихтунг, 300 ml

  08931000
  630 ДЕН со ДДВ
  Спрејот за отстранување дихтунзи е производ кој за само неколку минути отстранува заптивни маси, лепила, лакови, заптивни глави на моторот, заптивки од издувниот систем, цијаноакрилати, бои, остатоци од масло, катран, смоли и мазива. Овој спреј може да се применува на предмети од метал, дрво, стакло, керамика, полиетилен и полипропилен. Спрејот може да се користи и на вертикални површини, а заштедува време поради своите лесни примени. Со употребата на овој спреј на метални површини се создава заштита од корозија.

  Спреј одмастувач плус, 500ml

  089010810
  217 ДЕН со ДДВ
  Спрејот одмастувач плус со својата специјална формула темелно и лесно отстранува потешки нечистотии и ги одмастува деловите од сопирачките, спојките, карбураторот и други делови од моторот. Ова средство одмастува, заштитува и ефикасно ги раствора тврдокорните нечистотии, маснотии, прашина и масло настанати по трошење на плочките од сопирачките на автомобилот. Овој одмастувач е компатибилен со О-прстени, PP, EPDM, ABS, полистирен и 2К акрилни бои. Ова средство претставува добар антистатик и не содржи AOX, силикон и ацетон.

  Чистач на кочници

  325 ДЕН со ДДВ
  Универзалниот одмастувач служи за чистење и одмастување, брзо испира и има одличен ефект на чистење. Универзалниот одмастувач е многу компатибилен со лакови, пластика, лепила и гума. Брзо и ефикасно чисти саѓи, маст, прашина на сопирачки и остатоци од масло. Претставува одлична подготовка пред лепење и заптивање, чисти без остатоци и не содржи ацетон, AOX и силикон.

  Одмастувачи

  Filter by:

  Clear All
  Min: 217 Max: 4.190
  ден217 ден4190