Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  NSF подмачкувачи за индустрија за храна и пијалоци

  Popular products from category NSF подмачкувачи за индустрија за храна и пијалоци

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на MULTICLEAN, 400ml

  MULTICLEAN, 400ml

  08901096
  MULTICLEAN е средство за чистење и привремено подмачкување во физиолошки и еколошки чувствителни зони. Може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Ова средство пружа работа без опасност со одлично својство за чистење, одмастување и отстранување на масло, смоласти наслаги и остатоци од силикон. Поседува добра компатибилност со различни материјали и не содржи штетни материјали како што се F+, F, N, Xi, ацетон, силикон и AOX.
  Слика на Силикон fluid, 400 ml

  Силикон fluid, 400 ml

  0893221000
  SILIKON FLUID е синтетички и физиолошки безбеден повеќенаменски спреј за универзална употреба, а може да се користи и во простори каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Спречува зарибување, шкрипење и појава на отпор во споевите кои се третираат со ова средство. Овој производ е безбеден за здравјето на луѓето, нема боја и може да се користи н различни места. Ја отфрла влагата и ги штити гумените делови од замрзнување.
  Слика на Повеќенаменска маст за подмачкување III, 400 gr.

  Повеќенаменска маст за подмачкување III, 400 gr.

  0893107002
  Синтетичката висококвалитетна бела маст за подмачкување штити од појава на нечистотии, вода, прашини и корозија. Спречува појава на ладно заварување и има добри својства на заптивање. Отпорна е на голем притисок благодарение на EP адитивот кој го поседува. Не содржи силикон, смоли и киселини.
  Слика на Повеќенаменска маст за подмачкување IV, 400ml

  Повеќенаменска маст за подмачкување IV, 400ml

  0893107003
  Повеќенаменската маст за подмачкување може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Оваа синтетичка висококвалитетна бела маст е отпорна на голем притисок благодарение на EP адитивот, спречува појава на ладно заварување и штити од корозија, прашина, продирање на вода или нечистотии. Маста не содржи смоли, киселини и силикон.

  NSF подмачкувачи за индустрија за храна и пијалоци