Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  NSF Палета

  Popular products from category NSF Палета

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  LMS - Fluid, 400ml

  0893107001
  1.145 со ДДВ
  LMS FLUID е физиолошко безбедно средство за подмачкување на база на парафинско масло. Овој вискозно безбојно средство за подмачкување го намалува отпорот и триењето, долготрајно штити од корозија, продирање на вода и прашина. Може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Ова безопасно средство не го загрозува здравјето и може да се примени на тешко достапни места. Средството е без вкус и мирис и не содржи AOX и силикон.

  MULTI PLUS, 400ml

  0893056
  797 со ДДВ
  MULTI PLUS е синтетичко, физиолошки безбедно повеќенаменско средство за широка примена кое продира и ја разложува корозијата и заштитува од корозија од вода и прашина. Може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Ова безбедно средство е погодно за употреба во физиолошки и еколошки чувствителни средини. Може да се употребува на светли подлоги, при што не остава траги. Не содржи смоли, киселини, силикон, бело и минерално масло, како ни штетни материи како што се Xi, Xn, F, F+, N.

  MULTICLEAN, 400ml

  08901096
  1.040 со ДДВ
  MULTICLEAN е средство за чистење и привремено подмачкување во физиолошки и еколошки чувствителни зони. Може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Ова средство пружа работа без опасност со одлично својство за чистење, одмастување и отстранување на масло, смоласти наслаги и остатоци од силикон. Поседува добра компатибилност со различни материјали и не содржи штетни материјали како што се F+, F, N, Xi, ацетон, силикон и AOX.

  Масло во спреј за прехрамбена индустрија, 300 ml

  08931071
  1.145 со ДДВ
  UNIT навртката е изработена од сино пасивиран поцинкуван челик. Се применува во дрво и дрвени материјали, а посебно е погодна кај изработка на мебел.

  Повеќенаменска маст за подмачкување III, 400 gr.

  0893107002
  1.145 со ДДВ
  Синтетичката висококвалитетна бела маст за подмачкување штити од појава на нечистотии, вода, прашини и корозија. Спречува појава на ладно заварување и има добри својства на заптивање. Отпорна е на голем притисок благодарение на EP адитивот кој го поседува. Не содржи силикон, смоли и киселини.

  Повеќенаменска маст за подмачкување IV, 400ml

  0893107003
  1.460 со ДДВ
  Повеќенаменската маст за подмачкување може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Оваа синтетичка висококвалитетна бела маст е отпорна на голем притисок благодарение на EP адитивот, спречува појава на ладно заварување и штити од корозија, прашина, продирање на вода или нечистотии. Маста не содржи смоли, киселини и силикон.

  NSF Палета

  Filter by:

  Clear All
  Min: 797 Max: 1.460
  ден797 ден1460