Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  MULTI PLUS, 400ml

  797 со ДДВ
  MULTI PLUS е синтетичко, физиолошки безбедно повеќенаменско средство за широка примена кое продира и ја разложува корозијата и заштитува од корозија од вода и прашина. Може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Ова безбедно средство е погодно за употреба во физиолошки и еколошки чувствителни средини. Може да се употребува на светли подлоги, при што не остава траги. Не содржи смоли, киселини, силикон, бело и минерално масло, како ни штетни материи како што се Xi, Xn, F, F+, N.
  Каталошки број: 0893056
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Производ за широка употреба. Продира во корозијата и ја разложува. Го смалува триењето. Долготрајно штити од корозија, продирање на влага и прашина. Не содржи штетни материи како Хi, Xn, F, F+ или N. Соодветен за употреба во физиолошки и еколошки чуствителни средини. Безбоен, не остава трага во контакт со производите. Моше да се употреби и на светли подлоги. Не содраши бело масло/синтетичко масло. Компатабилен е со различни материјали. Не содржи смоли, киселини и силикон.За долготрајно подмачкување и нега на лизгачки лежичта, ланци, заптивки, движечки делови кај возила и во осетливи зони во прехрамбената, фармацевската и индустријата за хартија. За олабавување на кородирани врски, заштита од корозија и за сите останати места каде што не може да се употребат производи на основа на минерални масла, недозволени адитиви и растворувачи.

  Упатство за употреба:

  Површините кои се подмачкуваат треба да бидат исчистени и обезмастени (арт. бр. 08901096).да се протресе боцата пред употреба. Подмачкувачот да се испрска на растојание од 20 см, пред да се стави системот во употреба.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Производ за широка употреба. Продира во корозијата и ја разложува. Го смалува триењето. Долготрајно штити од корозија, продирање на влага и прашина. Не содржи штетни материи како Хi, Xn, F, F+ или N. Соодветен за употреба во физиолошки и еколошки чуствителни средини. Безбоен, не остава трага во контакт со производите. Моше да се употреби и на светли подлоги. Не содраши бело масло/синтетичко масло. Компатабилен е со различни материјали. Не содржи смоли, киселини и силикон.За долготрајно подмачкување и нега на лизгачки лежичта, ланци, заптивки, движечки делови кај возила и во осетливи зони во прехрамбената, фармацевската и индустријата за хартија. За олабавување на кородирани врски, заштита од корозија и за сите останати места каде што не може да се употребат производи на основа на минерални масла, недозволени адитиви и растворувачи.

   Упатство за употреба:

   Површините кои се подмачкуваат треба да бидат исчистени и обезмастени (арт. бр. 08901096).да се протресе боцата пред употреба. Подмачкувачот да се испрска на растојание од 20 см, пред да се стави системот во употреба.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Производ за широка употреба. Продира во корозијата и ја разложува. Го смалува триењето. Долготрајно штити од корозија, продирање на влага и прашина. Не содржи штетни материи како Хi, Xn, F, F+ или N. Соодветен за употреба во физиолошки и еколошки чуствителни средини. Безбоен, не остава трага во контакт со производите. Моше да се употреби и на светли подлоги. Не содраши бело масло/синтетичко масло. Компатабилен е со различни материјали. Не содржи смоли, киселини и силикон.За долготрајно подмачкување и нега на лизгачки лежичта, ланци, заптивки, движечки делови кај возила и во осетливи зони во прехрамбената, фармацевската и индустријата за хартија. За олабавување на кородирани врски, заштита од корозија и за сите останати места каде што не може да се употребат производи на основа на минерални масла, недозволени адитиви и растворувачи.

  Упатство за употреба:

  Површините кои се подмачкуваат треба да бидат исчистени и обезмастени (арт. бр. 08901096).да се протресе боцата пред употреба. Подмачкувачот да се испрска на растојание од 20 см, пред да се стави системот во употреба.