Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Моторни косилки

  Popular products from category Моторни косилки

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Слика на Моторна косилка FLM420K

  Моторна косилка FLM420K

  FLM420K
  13.900 ДЕН со ДДВ
  Малата тежина го овозможува полесно маневрирање на косилката, па средувањето на вашиот тревникот ќе ви биде задоволство, а не напор. Препорачаната работна површина за овој модел е до 800m2. Ширината на косење е 42см додека висината може да се прилагоди со помош на централно 6-степено ниво на прилагодување (2,5-7,5 см). Корпата за собирање трева има капацитет од 45л. Овој модел користи четворотактен мотор со запремнина од 99 cc. Предните тркала се со дијаметар од 6 ", а задните 7".
  Слика на Акумулаторска косилка FLMA36V

  Акумулаторска косилка FLMA36V

  FLMA36V
  Акумулаторна eco friendly косилка која со своите перформанси може да одговори на сите предизвици со кои се соочувате при одржување на зелените површини. Батеријата од 36V, 4Ah обезбедува одлична моќност за косење, додека получасовното траење на батеријата и брзото полнење (40 мин) ја зголемуваат ефикасноста. Има 5-степено прилагодување на висина на косење (20-70мм), додека ширината на косење е 46 см. Колекторот за трева е со капацитет од 50л. Големите тркала со димензии 150/200мм обезбедуваат лесно движење на кој било терен.
  Слика на Моторна косилка FLM461SKM

  Моторна косилка FLM461SKM

  FLM461SKM
  Запремнина - 145cc Јачина на мотор - 2.6 kW Куќиште - метално Ширина на сечење - 46cm Колектор за трева - 65L Резервоар за гориво - 1L Резервоар за масло - 0,6L Површина на косење - 1100 m2 Димензија на тркала - 7(предни)/(задни) Само-плакнење - фабрички вграден конектор на куќиштето Висина на косење - 2,5-7,5cm, висинско подесување на 6-нивоа
  Слика на Моторна косилка FLM511KM

  Моторна косилка FLM511KM

  FLM511KM
  FLM511KM е модел на самоодна косилка со која секогаш ќе го имате наједноставниот и најбрзиот тревник уреден како фудбалско игралиште. Голема корпа за трева, капацитет до 60l, овозможува намалување на прекините поради празнење, на оваа косилка до корпата има и можност за празнење од страна. За брзината на работа придонесува и фактот што оваа машина има ширина на сечење од 51 cm. Висината на сечењето можете да ја прилагодите според личните афинитети, бидејќи овој модел овозможува прилагодување на висината на 6 нивоа, од 2,5 cm до 7,5 cm. Идеален е за површини до 1500м2. Четиритактниот FARM мотор од 170cc ја прави оваа косилка моќна и доверлива. Куќиштето е метално, големина 20” со вграден конектор за самоплакнење.
  Слика на Моторна косилка FLM4608BS

  Моторна косилка FLM4608BS

  FLM4608BS
  Со оваа туркачка моторна косилка патот до совршениот тревник никогаш не бил полесен и побрз. Овој модел се препорачува за површини до 1100м2, нудејќи 6-степено централно прилагодување на висината од 2,5 до 7,5см, што ви дава можност да го прилагодите изгледот на тревникот според вашиот вкус. Корпата за трева со капацитет од 65л ве ослободува од подоцнежно ракирање. Покрај опцијата за собирање на трева во корпата има опција и за исфрлање на тревата од страна. Ширината на косењето е 46см. Сигурен B&S мотор и зафатнина 125cc. Металното куќиште со димензии (18 ”) има конектор за самоплакнење. Дијаметарот на предните тркала е 7 ", задните 8".
  Слика на Моторна косилка FLM511ES

  Моторна косилка FLM511ES

  FLM511ES
  Благодарејќи на своите исклучителни перформанси, оваа самоодна моторна косилка со електро-старт ви овозможува да уживате во уредувањето на дворот. Ширината на косењето е 50,8см додека 6-степеното прилагодување на висината овозможува распон на косење од 2,5 до 7,5см, што гарантира дека сите делови од вашиот двор ќе бидат уредни. Корпата за трева е со капацитет од 65л со опција за празнење на страна или назад во корпата. Овој модел има интегриран конектор на куќиштето за самоиспирање. Од дополнителни функции може да се пофали со опцијата за малчирање. Четворотактниот мотор има запремнина од 173cc. Идеална е за површини до 1500м2.
  Слика на TRIATHLON Farm

  TRIATHLON Farm

  58970650006
  4T - 600мл минерално масло, наменето за четворотактни мотори, произведено за четворотактни мотори со воздушно ладење за косилки на трева, генератори, пумпи за вода.
  Слика на Моторна косилка, туркачка 17, OHV-99 cc, со корпа

  Моторна косилка, туркачка 17, OHV-99 cc, со корпа

  FLM42LE
  13.900 ДЕН со ДДВ
  Слика на Моторна косилка FLM460KM

  Моторна косилка FLM460KM

  FLM460KM
  15.900 ДЕН со ДДВ
  • Колектор- 65L
  • Запремнина- 145cc
  • Ширина на сечење- 46cm
  • Резервоар за гориво- 1,0L
  • Куќиште- 18” метално
  • Јачина на мотор - 2.6 kW
  • Површина на косење- 1100 m2
  • Димензија на тркала - 7”(предни)/8”(задни)
  • Самоплакнење- фабрички вграден конектор на куќиштето
  • Висина на косење- 2,5-7,5 cm, 6-степено висинско степено подесување

  Моторни косилки

  Close
  Filter by Clear All